Skocz do zawartości

63l pomoc w obsadzie


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po nieszczęśliwym wypadku w moim akwarium zostały same krewetki.

Muszę teraz uzupełnić akwa rybami.

 

Miałem neonki, prętniki i otoski przez długi czas, więc chciałbym teraz mieć coś nowego.

Przeglądałem książkę z rybami i kilka przyciągnęło moja uwagę.

 

Chciałbym dokupić ryby "ławicowe" tzn. takie które pływają w grupie (coś jak krewetki)oraz coś na dno.

 

Do tego doszłaby parka ramirezek.

 

Jeśli chodzi o ryby na dno to myślałem o czymś innym niż otoski i kiryski, ponieważ dla mnie to standard, a ja chcę troche coś innego.

 

Z tych co znalazłem w książce to fajne wydają się być, wyczytałem, że są łagodne, ale nie wiem tylko jak te ryby miałyby się w stosunku do krewetek:

 

- erethistes pusillus

- hemiloricaria eigenmanni

- krypterus minor

- microglanis iheringi

- L134 Peckoltia sp.

 

 

Jeśli chodzi o te ryby "ławicowe" to z książki wychwiciłem takie gatunki:

 

- hasemania nana

- heimigrammus erthrozonus

- heimigrammus pulcher

- nannostomus beckfordi

- tanichthys albonubes

 

 

Niestety nie wiem w jakim stopniu są one dostępne i po jakich cenach.

Chciałbym abyscie mi doradzili, które z tych ryb najlepiej pasowałyby do siebie, uwzględniając oczywiścię cene i dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A -erethistes pusillus

B- hemiloricaria eigenmanni

C- krypterus minor

D- microglanis iheringi

E- L134 Peckoltia sp.

 

A -woda musi być kwaśna, mieć silny nurt i być bardzo mocno napowietrzana, w przeciwnym wypadku będzie robić syf zrzucając skórę. Dodatkowo w życiu go na oczy nie widziałem.

 

B -nigdy nie widziałem go gdziekolwiek

 

C -to nie jest ryba denna, tylko ławicowa która potrzebuje dużego akwarium

 

D -zje cały narybek, raz w życiu widziałem coś podobnego, a nie dam głowy czy to na pewno arlekinek był

 

E -80 cm zbiornik - trzyma się je w grupach minimum 5

 

 

 

Co do ławic, to kardynałki wymagają chłodniejszej wody, dłuższego akwarium itp itd.

Miedzik jest ok, oba zwinniki są w porządku, tak samo drobnoustek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A -erethistes pusillus

B- hemiloricaria eigenmanni

D- microglanis iheringi

 

A -woda musi być kwaśna, mieć silny nurt i być bardzo mocno napowietrzana, w przeciwnym wypadku będzie robić syf zrzucając skórę. Dodatkowo w życiu go na oczy nie widziałem.

B -nigdy nie widziałem go gdziekolwiek

D -zje cały narybek, raz w życiu widziałem coś podobnego, a nie dam głowy czy to na pewno arlekinek był

 

A - O tym zrzucaniu skóry to nie słyszałem, ale też nie szukałem nigdy info o tym sumiku. Właśnie po to się kupuje ciekawe i rzadkie ryby, by je w końcu zobaczyć na własne oczy ;) B - Myśle, że dałoby radę je ściągnąć, ale szkoda tak ciekawych zbrojków na tak małe szkło. D - Ja widziałem Microglanis iheringi 3 razy w życiu. Pierwszy raz jak były w worku, drugi raz jak 1 z nich odpoczywał w kępie paproci pod powierzchnią, a za trzecim jednego skubańca przyfilowałem za filtrem, a ogólnie to tak jakby ich nie było. Choć siedzą w słabo oświetlonym akwarium z dużą ilością drewna nie skłania to ich do ujawniania swej obecności za dnia. Tyle obserwacji po 2 tygodniach posiadania tych sumików. Tak więc zbyt widoczne w zbiorniku nie są choć akurat mi to nie wadzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A -erethistes pusillus

 

A -woda musi być kwaśna, mieć silny nurt i być bardzo mocno napowietrzana, w przeciwnym wypadku będzie robić syf zrzucając skórę. Dodatkowo w życiu go na oczy nie widziałem.

 

A - O tym zrzucaniu skóry to nie słyszałem, ale też nie szukałem nigdy info o tym sumiku. Właśnie po to się kupuje ciekawe i rzadkie ryby, by je w końcu zobaczyć na własne oczy ;)

Nie wiem czy w Europie go w ogóle idzie znaleźć, jeśli tak, to ja nawet z chęcią dołożę się do większego zamówienia, ale nie wydaje mi się, żeby obecnie był osiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...