Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego akwarysty.


VRd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym zestawie:

http://allegro.pl/zestaw-akwariowy-prof ... 07699.html

 

Jestem bardzo zainteresowany kupnem tego zestawu jednak nie posiadam wiedzy akwarystycznej i nie wiem czy nadaje się dla początkującego akwarysty. Również chciałbym się dowiedzieć czy sprzęt zawarty w zestawie jest wystarczający dla takiego akwarium.

 

Liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To nie 60l tylko ok 54l. Wszystko przez profil. Nawet pełnowymiarowe 60x30x33 nie ma 60l.

2. Sam profil, to fajny bajer się wydaje, ale zniekształca obraz i męczy wzrok po pewnym czasie. Miałem taki baniak, to później stał tyłem do przodu.

3. Słaby chiński filtr, do wymiany.

4. Standardowe oświetlenie pozwalające tylko na hodowlę podstawowych [cieniolubnych] roślin.

 

Lepiej wszystko skompletować osobno, nawet w jednym sklepie niż kupić zestaw i płacić po 2 razy choćby za filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Filtr i grzałka do du!@ ponadto nie podali jakiego rodzaju oświetlenie wchodzi pod pokrywę czy zwykła żarówka czy led ale biorąc pod uwagę wygląd pokrywy boję się że wchodzi tam żarówka. Jeśli zamierzasz w nim hodować rośliny radziłbym ci nie ryzykować bo potem będziesz i tak pewnie musiał pokrywę wymieniać na taką z uchwytami na świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu! Kiedy początkujący akwarysta nauczy się że nie opłaca się kupować zestawów bo i tak połowa rzeczy jest do wyrzucenia lepiej osobno wszystko kupić. Wydasz trochę więcej kasy ale oszczędzisz sobie niepotrzebnych nerwów związanych z zepsutym filtrem itp. Skończ z tym allegro i kup wszystko osobno ponieważ na allegro większość to są naciągacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie akwarium 60l. Natomiast jeśli chodzi o obsadę to chciałbym aby znajdowały się w nim na pewno neony. Co do reszty rybek chciałbym poznać Waszą propozycję aby fajnie się prezentowały z neonami. Co do roślinek to na pewno takie które nie są wymagające.

Co do całej reszty jestem otwarty na propozycje doświadczonych akwarystów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, czemu termometr do kosza?

 

PS. Co do filtra to polecam Aquael FZN-2. Jeśli się zdecydujesz na litraż o którym pisałeś.

Napisałem tak,bo termometr mam tylko w jednym ze swoich akwariów-elektroniczny.Moim zdaniem bardzo dokładny i reagujący momentalnie na zmiany temperatury ;)

W pozostałych nie używam.A ten z tego zestawu to żadna rewelacja.

 

Z tym,że jak ogólnie wiadomo ja się nie znam ;)

I niestety jutro mają mi przywieźć podany przeze mnie zestaw.

Co ja biedny z nim pocznę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w akwarium jest jeden, ale swego czasu były po przeciwległych stronach. Jeden na lewej ściance, drugi na prawej.

 

Grzałka jest jedną z najtańszych na alegro :P i pewnie, że termoregulatoru zdarzają się niedokładne, ale skoro trzy rzeczy wskazują taką samą temp. to chyba coś prawdy w niej musi być.

 

Zresztą myślę, że na potrzeby akwarystyki nie jest potrzebny super dokładny i wrażliwy termometr, a tolerancja +/- 1C nie ma za bardzo znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...