Skocz do zawartości

Nieproszony gość


mordewind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj rano wyłowiłem z akwarium takie coś co może być jakąś larwą. Jest zielone, ma ok 2 cm długości, sześć nóg, dosyć długi odwłok i takie jakby potrójne śmigiełko na końcu odwłoka. A i wyłupiaste oczy. Nie mam pojęcia jak to się znalazło w zbiorniku, ani co to jest (może nie uważałem na biologii w szkole). No i czy jest groźne dla ryb i czy w najbliższym czasie mam oczekiwać inwazji obcych. Pomożecie?

 

EDIT:

 

Wydaje mi się, że to jętka, ale nie mam zielonego pojęcia skąd się tam wzięła. No i ma taki wredny wyraz pyska i nie wiem czy to dobrze jak pływa z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową roślinkę wsadziłem jakieś 4-5 miesięcy temu. A ponadto jak tylko wypuściła nowe pędy to stare wywaliłem. Zawsze tak robię. Wodę wymieniam co tydzień, ale jeśli w kranówie żyją takie stwory to od dziś piję tylko mineralną. Natomiast z rybkami może być tak jak myślisz, bo jakiś miesiąc temu dostałem od szwagra skalara i brzankę. Brzankę od razu oddałem do sklepu, bo wredne to to było. No ale żebym nie zauważył wcześniej, albo moja lepsza połowa nie zauważyła, której nawiasem mówiąc czasem nie można odciągnąć od akwarium, to mi się nie wydaje. Trudno, było nie ma. może się kiedyś jeszcze pojawią. Tylko muszę sobie skombinować jakąś większą rybę, która by to zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

A jaki żywy pokarm podajesz ? bardzo często z ochotką, rurecznikiem czy też rozwielitką trafiają się różnego rodzaju intruzi. Jeżeli sam też pozyskujesz to prawdopodobieństwo przytargania czegoś niechcianego jest jeszcze większe. Nawet o tym nie wiedząc można załadować robactwo w postaci mikroskopijnych jajeczek :( jak na moje oko jest to larwa jętki a tutaj masz potwierdzenie http://borowieckim.republika.pl/jetki.html. Pocieszenie jest jedno są roślinożerne :) a rybcie z chęcią je konsumują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...