Skocz do zawartości

Obsada 1k litr


robsonik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

pytanko jak w temacie- czy taka obsada może być:

 

1. parka/2 Akara pomarańczowopłetwa

2. parka Akara niebieskołuska

3. 2+4 pielęgnica Mekka

5. kiryski z 10 szt. jednego gatunku ?

5. coś do glonów tylko co ?

6. roślinki ?

7. może coś jeszcze

 

baniak 200x70x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej od razu parę pawic?

 

Mogę Ci dać 3 wielkie zbrojniki do tego akwarium, w zamian za przenocowanie dostawcy.

 

Ja proponuję:

 

2x 1+1 Pielęgnicy skośnopręgiej

2x 1+1 Ziemiojad brazylijski

2x 1+1 Uaru

1x Ducha brazylijski

4x Pleco jakieś

30 x Żałobniczka

20 x Kirysek spiżowy

 

Prawdopodobnie ostro przegiąłem z ilościami ,także byłoby zacnie jakby ktoś przeanalizował ilość ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 litrowy ogólniak.. brzmi jak tytuł horroru.

Raczej komedii, ale wolność Tomku w swoim domku i nawet gdyby chciał tam trzymać same gupiki to Jego sprawa. Tylko żeby to miało ręce i nogi i nie pozabijało się nawzajem.

 

No to nie widzę problemu. Kup sobie bocje, kosiarki itd, zrób obsadę towarzyską. Jak Akara już wymorduje resztę, to ponownie ustalimy obsadę. Terrorki to nie Oskary, a i łączenie pawiookich z małymi rybami zbyt dobrze dla małych ryb zwykle się nie kończy.

 

Gdyby to była standardowa duża, uśmiechnięta rybka tej wielkości. To też nie, bo by zjadała te które jej się do pyska zmieszczą. Natomiast Green Terror [quiz - dlaczego taka a nie inna angielska nazwa?] po prostu wymorduje to co jej się nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę dwa kierunki w których można iść:

- Bierzesz te akary pomarańczopłetwe, to świetne ryby, ale nie do każdej obsady. Dokładasz inne, duże pielęgnice które sobie z nimi poradzą. Może jakiś duży zbrojnik. Ogólna koncepcja: kilka sztuk dużych ryb, coś takiego:

to 1100l.

- Bierzesz sobie te kosiarki, bocje, różne ryby - obsada towarzyska, do tego jakieś pielęgniczki i powiedzmy ławica 200 sztuk np. neonów, albo jakieś większe łagodne pielęgnice. Dużo małych i średnich ryb, we wszystkich paritach zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę dwa kierunki w których można iść:

- Bierzesz te akary pomarańczopłetwe, to świetne ryby, ale nie do każdej obsady. Dokładasz inne, duże pielęgnice które sobie z nimi poradzą. Może jakiś duży zbrojnik. Ogólna koncepcja: kilka sztuk dużych ryb, coś takiego:

to 1100l.

 

+ płaskoboki jako rozpraszacze,jak u kolegi Subka z filmiku i np.Gibka/Pleco.

 

Ps.Meeki przy pomarańczach raczej nie przejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tutaj widzę dwa kierunki w których można iść:

- Bierzesz te akary pomarańczopłetwe, to świetne ryby, ale nie do każdej obsady. Dokładasz inne, duże pielęgnice które sobie z nimi poradzą. Może jakiś duży zbrojnik. Ogólna koncepcja: kilka sztuk dużych ryb, coś takiego:

to 1100l.

- Bierzesz sobie te kosiarki, bocje, różne ryby - obsada towarzyska, do tego jakieś pielęgniczki i powiedzmy ławica 200 sztuk np. neonów, albo jakieś większe łagodne pielęgnice. Dużo małych i średnich ryb, we wszystkich paritach zbiornika.

 

Proszę o doradzenie odnośnie drugiej części postu jw. co wstawić, aby było żywo i kolorowo.

 

Doszedłem do wniosku, że jednak w takim baniaku lepiej trzymać więcej ryb niż kilka pływających statycznie okazów; może da się wcisnąć jakiś przedstawicieli pielęgnić, może jakieś "grzeczne" Mekki.

Tak sobie myślałem o Neonach Inesa i czarnych i cosik dołożyć do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybeczki ładne na zdjęciach - czy ktoś z Was może je ma w swoim baniaku ? (chodzi mi o ubarwienie).

Jeżeli można je trzymać z Neonkami + Kiryski+ Szamoglony/Kosiarki etc to uderzę w tym kierunku :D - potrzebuje ryb, które będą pływały a nie bujały się statycznie patrząc co tu pożreć ;); jeżeli da się tam jeszcze wkomponować pielęgnice Eliotti taką jedną malutką parkę to więcej do szczęścia nie potrzebuję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...