Skocz do zawartości

Obsada do Oceny 240l :D


lukasz0810
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy taka obsada jaką sobie wymyśliłem byłaby odpowiednia do mojego akwarium

Akwarium 240l 120x40x50cm. Filtr zewnętrzny HW-302. Plus do tego myślałem wewnętrzny jeszcze kupić z gąbką i przy okazji by troszkę napowietrzał to akwarium. Oświetlenie standardowe w pokrywie 2x30W t8. Planowana bimbrownia chociaż nie wiem czy jest sens.

Więc tak moja planowana obsada to:

-4 pielęgnice meeki (docelowo 1+1)

-6 pielęgniczek ramireza(docelowo 2+2)

-5 krewetek filtrujących

- jakieś stadko ale tu jeszcze nie dokonałem wyboru.

- i chciałem jeszcze chociaż 2 sumy rekinie, bardzo zafascynowały mnie te rybki byłbym w stanie nawet zrezygnować z reszty obsady dla nich.

 

Co sądzicie co poprawić.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to sumy rekinie dorastają duże na wolności i w wielkich akwariach. I są osobniki wielkoscie 15-20cm ?

Olej te ryby. Złów małe szczupaki, taki narybek jak sklepowe pangi. Też w akwarium nie urosną do prawidłowych rozmiarów. Czy to dobry argument że w swoich 240l można hodować szczupaki? Sumy rekinie to nie mniejsze ryby. To nie rybka akwarystyczna, sprzedawana w sklepach tylko z chęci zysku i w wyniku niewiedzy kupujących.

 

Co do samego akwarium. HW302 nie wyrobi. Miałem go w 168l i to jest max moim zdaniem dla niego. Poskąpiłeś na filtrze, trzeba było kupić model przynajmniej 303. Teraz proponuje kupić drugi 302. Nawet wtedy wyjdzie Cię to taniej niż jeden markowy kubeł do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr ten wystarczyłby w połączeniu z Aqua szut n750 z gąbką w 160l akwarium ? I myslałem też o lepszym oświetleniu chociaż dodać 2x39W.

 

A co do tego "sumika". To nie wiedziałem że mały rozmiar to choroba i rezygnuje niestety. Może kiedyś założe akwarium z takimi sumikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...