Skocz do zawartości

Jaka jest dokładność CO2 z testów paskowych i obliczeń?


tem123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Co2 mozna obliczyć z wyniku KH i PH nie trzeba testu stałego czy innego badziewia :)

I będziesz badał sobie wodę co chwile przez cały dzień i liczył? Poziom CO2 to strasznie zmienny parametr, który zmienia się w ciągu dnia. Test stały to super sprawa.

 

Za to testy 5in1 i 6in1 są do niczego. Dają bardzo niedokładne wyniki, a czasem po prostu błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Co2 mozna obliczyć z wyniku KH i PH nie trzeba testu stałego czy innego badziewia :)

I będziesz badał sobie wodę co chwile przez cały dzień i liczył? Poziom CO2 to strasznie zmienny parametr, który zmienia się w ciągu dnia. Test stały to super sprawa.

 

Za to testy 5in1 i 6in1 są do niczego. Dają bardzo niedokładne wyniki, a czasem po prostu błędne.

Napisałeś że strasznie zmienny a jak rano będzie ok a po paru godzinach test wykaże że jest za mało co2 a wieczorem znowu co innego to co wtedy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że strasznie zmienny a jak rano będzie ok a po paru godzinach test wykaże że jest za mało co2 a wieczorem znowu co innego to co wtedy :?

To jest bardzo głupie pytanie, ale przynajmniej będziesz wiedział kiedy tego CO2 brakuje, a licząc sobie z testów kropelkowych nie. Powtarzasz za owczym tłumem "kupuj testy kropelkowe", a prawdopodobnie z takim permanentnym na CO2 nie miałeś styczności i wydaje Ci się że to jakieś dziwactwo. O ile już w ogóle ktoś chce mierzyć CO2, to najlepiej właśnie takim testem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisałeś że strasznie zmienny a jak rano będzie ok a po paru godzinach test wykaże że jest za mało co2 a wieczorem znowu co innego to co wtedy :?

To jest bardzo głupie pytanie, ale przynajmniej będziesz wiedział kiedy tego CO2 brakuje, a licząc sobie z testów kropelkowych nie. Powtarzasz za owczym tłumem "kupuj testy kropelkowe", a prawdopodobnie z takim permanentnym na CO2 nie miałeś styczności i wydaje Ci się że to jakieś dziwactwo. O ile już w ogóle ktoś chce mierzyć CO2, to najlepiej właśnie takim testem.

Może i nie głupie ;) napisałeś że zmienny więc grzecznie pytałem co w takiej sytułacji i tyle :) nie miałem styczności ale na przyszłość dobrze wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską:

Co w sytuacji gdy CO2 jest za mało w dzień? Zwiększamy CO2.

Co gdy jest go za dużo w nocy? Zmniejszamy CO2, zwiększamy natlenienie.

Po to właśnie jest ten test [no i ph znając twardość też można z niego określić], choć przyznam szczerze że jest to raczej nie priorytetowa sprawa, bo gdy CO2 jest za dużo to po prostu widać, a i niedobory też można określać bez testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczone CO2 nie zabarwi go od razu jak zaczniemy je podawać. Więc odczytany wynik może np pokazywać poziom CO2 jaki był w wodzie godzinę a może i nawet więcej temu. Dając przykład 2 godziny temu miałem mały poziom CO2, więc test mi pokazuje oczywiście że mam za mało a teraz mam już go wystarczająco wiec co robie? Odkręcam CO2 mocniej i może dojść do zagazowania rybek. Nie ma dużych wachań w podawaniu CO2 tak samo jak z nawozami, jak sie ustali dawki to przez dłuższy czas będą stałe. Wiec szkoda kasy na taki test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...