Skocz do zawartości

wpuszczanie


mateizowo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie denerwujcie mnie 0,02 amoniaku to przecież nic. Na tym preparacie pisze, że bakterie z tego preparatu rozkładają NH3 i NO2 i wpuszczanie rybek jest możliwe po 24h.

Tak,jasne.

Bada się no2,no3 przed wpuszczeniem ryb.A nie amoniak.Akwarium za krótko dojrzewało.

Ale jak chcesz to wpuszczaj.

Nie rozumiem dlaczego zakładasz temat inni doradzają ale widać sam wiesz lepiej.

Podam Ci link na przyszłość,żebyś nie musiał szukać.

choroby-i-leczenie-f6.html

 

 

zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

obieg-azotu-w-akwarium-t11573.html

Czytałeś?

Widzę,że nie.

Zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem uzdatniacz do wody, na nim pisze, że ryby można wpuszczać po 24h a ja czekałem 1 tydzień.

To jest zwykle ściema która nawet nie przyśpiesza dojrzewania akwarium. Mieliśmy tu już rzesze akwarystów w dziale "choroby i leczenie" z padającymi rybkami, a przecież oni zrobili wszystko dobrze, wlali preparat i "zgodnie z tym co pisze na opakowaniu wpuścili ryby po 24h". Poziom amoniaku i NO2 powinien być niewykrywalny - brak reakcji na teście, żeby można było wpuszczać ryby. Poczekaj jeszcze przynajmniej tydzień, wtedy parametry powinny być już ok. Później stopniowo wpuszczaj obsadę.

 

Jakiekolwiek wykrywalne poziomy amoniaku i NO2 są trujące, a to że jest one są w ogóle wykrywalne, świadczy tylko o tym że bakterii nitro jest jeszcze na tyle mało że nie przerabiają nawet tego co jest w pustym akwarium. Po wpuszczeniu ryb poziom naturalnego amoniaku w akwarium wzrośnie kilkakrotnie. Owszem, możesz wpuścić teraz ryby, ale z ledwo wykrywalnych poziomów związków azotów zaraz zrobią się poziomy śmiertelne. Rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...