Skocz do zawartości

trudna do zidentyfikowania choroba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Akwarium mam od około dwóch miesięcy.63l ,obecnie moja obsada to 14 neonków oraz 5 otosków.

Miałam w nim już różne rybki,zarówno molinezje białe,czarne jak i pielęgnice ramireza.

Niestety uchowaly mi sie tylko neonki oraz otoski.

Wszystkie pozostale rybki w dziwny sposób zdychają.

 

Czytałam już kilka artykułów na temat rozpoznaia choroby,jednak nie potrafię żadnej zdiagnozować.

Może wy mi pomożecie?

 

Najpierw rybka,która zazwyczaj była żywotna,staje się otępiała,chowa się w zakamarkach,porusza się tylko po dnie akwarium.Potem traci kolory ciężko oddycha i przestaje jeść.

Na końcu dostaje wytrzeszcz oczu,otwór gębowy ma praktycznie cały czas rozwarty,po czym zdycha.

Te objawy dotyczą wszystkich moich zdechłych rybek.

 

W tym czasie dokupowałam rybki oraz roślinki.Pisałam też na innym wątku o tym,że wygotowałam żwirek oraz wyczyściłam filtr.Jednak przed tym też trybki mi zdychały.

 

Z parametrów sprawdzałam tylko ph,jest ok.

 

Czy jest możliwość zapobiegnięcia nastepnym zgonom rybek?

Jakie mogą być przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski to ryby wrażliwe na parametry wody i zmiany jakie zachodzą w baniaku.Aby z powodzeniem hodować otoski trzeba dbać o wszystkie parametry wody.A jaką masz temperature,filtracje?

 

P.S.

Jeśli masz neony innesa mogą padać z przegrzania.Zbiornik mógł być przerybiony i ryby zdychały z powodu NO2.Pielęgnice ramireza są wrażliwe na wahania temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dostałam około dwa miesiące temu razem z następującymi rybkami:

2 zbrojniki niebieskie

4 pielęgnice(zapomniałam nazwy odmniany,ale nie ramireza)

2 molinezje(biała i czarna)

Dwie rybki podobne do neonow ,ale całe szare

Wody bylo jakieś jedna trzecia,ponieważ,trzeba było akwarium przewieść.

Po powrocie do domu,dolaliśmy do tej "starej"wody,wodę bierzącą(nie mieliśmy odstałej,gdyż nie wiedziałam,że będę miała rybki)z dodatkiem błękitu.

 

Już na drugi dzień te dwie rybki podobne do neonków mi zdechły.

Natępnie zdechły mi (w odstępstwie kilu dni) molinezje,więc dokupiłam 14 neonków.

 

U was dowiedziałam się,że mam złe rybki jak na taki litraż.

Postanowiłam za waszymi radami oddać te pielęgnice,zastępując je dwiema pielęgnicami ramireza oraz zbrojniki zastepując je 5 sztukami otosków.

 

następnie dokupiłam kilka roślinek ,a w odstępstwie tygodnia dokupowałam kolejne.

 

Kilka dni temu zdechły mi te dwie pielęgnice ramireza(również w odstępstwie kilku dni).

 

Na dzień dzisiejszy moje rybki to 5 otosków oraz 14 neonków.

Neonki mam prawie od poczatku,otoski od jakiś trzech tygodni

 

Z roślinek posiadam moczarke kanadyjską,anubias,kryptokoryne oraz mikrozorium.A i jeszcze kule gałęzatki.

 

Jeżeli chodzi o podmiany to robie je co tydzień.Dolewam odstałą wodę 1/3 do akwarium,czyszcze dno odkurzaczem oraz filtr w odlalej wodzie z akwarium.

 

Dodaje co tydzień błękit odpowienio odmierzony do zawartości wlewanej wody,oraz odżywki dla roślin Planta min i dla rybek tetra vita. Na koniec mierzę Ph.Wynosi 8,0 lub 7,8

 

Mam filtr eheima ,temperatura to 24 stopnie.Mam grzałkę z termostatem i jak tylko temperatura spadnie,dogrzewa mi do 24.

 

Rybki karmiłam na początku dwa razy dzienjie,małymi porcjami,teraz karmię raz dziennie pokarmem suchym Tetra min.Ale teraz robię im trzy dniową głodówke.

 

Staram się dbać o akwarium jak tylko mogę.

Niestety testów innych nie robiłaam bo nie mam.

 

Jeszcze jedno-od jakiegoś tygodnia zauważyłam obecność nicieni.

Jest ich nie dużo,tylko jak zapalę z rana światło,widać je na przedniej szybie akwarium,potem szybko się chowają.

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dostałam około dwa miesiące temu razem z następującymi rybkami:

2 zbrojniki niebieskie

4 pielęgnice(zapomniałam nazwy odmniany,ale nie ramireza)

2 molinezje(biała i czarna)

Dwie rybki podobne do neonow ,ale całe szare

Wody bylo jakieś jedna trzecia,ponieważ,trzeba było akwarium przewieść.

Po powrocie do domu,dolaliśmy do tej "starej"wody,wodę bierzącą(nie mieliśmy odstałej,gdyż nie wiedziałam,że będę miała rybki)z dodatkiem błękitu.

 

Już na drugi dzień te dwie rybki podobne do neonków mi zdechły.

Natępnie zdechły mi (w odstępstwie kilu dni) molinezje,więc dokupiłam 14 neonków.

 

U was dowiedziałam się,że mam złe rybki jak na taki litraż.

Postanowiłam za waszymi radami oddać te pielęgnice,zastępując je dwiema pielęgnicami ramireza oraz zbrojniki zastepując je 5 sztukami otosków.

 

następnie dokupiłam kilka roślinek ,a w odstępstwie tygodnia dokupowałam kolejne.

 

Kilka dni temu zdechły mi te dwie pielęgnice ramireza(również w odstępstwie kilku dni).

 

Na dzień dzisiejszy moje rybki to 5 otosków oraz 14 neonków.

Neonki mam prawie od poczatku,otoski od jakiś trzech tygodni

 

Z roślinek posiadam moczarke kanadyjską,anubias,kryptokoryne oraz mikrozorium.A i jeszcze kule gałęzatki.

 

Jeżeli chodzi o podmiany to robie je co tydzień.Dolewam odstałą wodę 1/3 do akwarium,czyszcze dno odkurzaczem oraz filtr w odlalej wodzie z akwarium.

 

Dodaje co tydzień błękit odpowienio odmierzony do zawartości wlewanej wody,oraz odżywki dla roślin Planta min i dla rybek tetra vita. Na koniec mierzę Ph.Wynosi 8,0 lub 7,8

 

Mam filtr eheima ,temperatura to 24 stopnie.Mam grzałkę z termostatem i jak tylko temperatura spadnie,dogrzewa mi do 24.

 

Rybki karmiłam na początku dwa razy dzienjie,małymi porcjami,teraz karmię raz dziennie pokarmem suchym Tetra min.Ale teraz robię im trzy dniową głodówke.

 

Staram się dbać o akwarium jak tylko mogę.

Niestety testów innych nie robiłaam bo nie mam.

 

Jeszcze jedno-od jakiegoś tygodnia zauważyłam obecność nicieni.

Jest ich nie dużo,tylko jak zapalę z rana światło,widać je na przedniej szybie akwarium,potem szybko się chowają.

 

 

 

Dołączona grafika

 

Po pierwsze czemu dodajesz co tydzień błękit?Chemii się nie leję od tak tylko jeśli w baniaku jest choroba.Po drugie,czemu robisz rybom 3 dniową głodówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to uzdatniacz.Kiedyś wyczytalam,.że jak się dolewa świerzej wody to trzeba go dolać.Ale brat mi odradził i już w tym tygodniu go nie będę lała.

 

Głodówkę robię ze względu na pojawienie się nicieni.Chcę,aby rybki je zjadły.Ponadto nicienie żywią się także pokarmem rybek i chcę ,aby całkowicie znikł z podłoża poprzez zjedzenie przez rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...