Skocz do zawartości

Ludwigia,czy to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pod kamykami specjalny piasek, 3 miesiące mam dopiero akwarium.

Z ryb: 6 neonek czerwonych, 5 neonek czarnych, 2 kiryski, 1 skalar, 1 złota rybka, 2 glonojady,3 gupiki, 2 bystrzyki, 1bojownik, mam jeszcze 3 rybki których nazw nie znam...postaram się dodać za chwile jeszcze ich zdjęcia

Z roślinek mam : (wstawię zdjęcia bo nie jestem pewna co do ich nazw...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryb: 6 neonek czerwonych, 5 neonek czarnych, 2 kiryski, 1 skalar, 1 złota rybka, 2 glonojady,3 gupiki, 2 bystrzyki, 1bojownik, mam jeszcze 3 rybki których nazw nie znam...)

Nie wrto meć 2 ławic neonków, kiryski min6, sklar to parkę, złota rybka, nie pasuje, zimnolubna jest, 2 bystrzyki w haremach sie jej trzyma. A teraz ciekawi mnie ajki litraż i wymiary.

Masz może testy? Jakie parametry wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że z tej roślinki "wypadają " liście? W efekcie roślina od dołu nie ma liści...

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie należy mieć pełne informacje o akwarium najlepiej według wzoru podanego w linku >>>>.glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html Im więcej informacji podasz tym łatwiejsza i skuteczniejsza bedzie diagnoza i pomoc. Każdy detal jest ważny - w podanym linku nie ma pytań zbędnych - wszystko może mieć wpływ na niewłaściwy wzrost roślin i glony.

A...jeszcze jedno dodatkowe pytanie - co to jest "specjalny piasek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ryb: 6 neonek czerwonych, 5 neonek czarnych, 2 kiryski, 1 skalar, 1 złota rybka, 2 glonojady,3 gupiki, 2 bystrzyki, 1bojownik, mam jeszcze 3 rybki których nazw nie znam

Daj 20 neonów czerwonych lub czarnych . Daj 10 kirysków , 1+1 zbrojnika niebieskiego , 1 bojownik lub 2+5 gupik. Reszta ryb do oddania. kompletna zupa rybna .

 

Co do rośliny to opisz dokładnie zbiornik. Nie ma takiego czegoś jak specjany piasek , dzięki któremu nie trzeba nawozić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek jest pod kamykami. Podobno nie trzeba do 6 miesięcy nawozić.

Nie ma takiego podłoża które byloby w stanie zapewnić w zbiorniku wszystkie niezbędne minerały przez pół roku - nawet te najdroższe. Rosliny pobierają związki mineralne nie tylko przez korzenie ale także cała powierzchnią . To o czym piszesz to taki chwyt marketingowy dla nowicjuszy - nie jesteś pierwsza ani ostatnia która uwierzyła że tak może być :)

Jeszcze raz ponawiam prosbę

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie należy mieć pełne informacje o akwarium najlepiej według wzoru podanego w linku >>>> . glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html Im więcej informacji podasz tym łatwiejsza i skuteczniejsza bedzie diagnoza i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-Akwarium zostało zalane 19 kwietnia 2012

2.Litraż i wymiary akwarium 112l wymiary 28x82x40

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- AQUAEL Lighting E18T8/D

4 Jak długo świecisz (ile godzin)10 do 14h

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa-Kamyki(3 rodzaje grubości) .Piasek pod kamykami dla roślinek.

6. Filtracja - UNI Filter power 500 uv

7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.)- Ogólny

8.Ozdoby (jakie)- Miałam korzeń lecz wyjełam , bo przeczytałam gdzieś na Internecie że od tego może być woda żółta więc zostały kamienie2 i statek

9.Rośliny (ile,jakie)- roślinek nazw nie znam, zdjęcia są wyżej zapomniałam wcześniej dodać że mam jeszcze 1 gałęzatkę (razem ok 20 szt.)

10.Ryby - obsada (jw.)- 6 neonek czerwonych, 5 neonek czarnych, 2 kiryski, 1 skalar, 1 złota rybka, 2 glonojady,3 gupiki,1bojownik, pozostałych rybek dodam zdjęcia

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- 1x w 20%, wodę zostawiam w wiaderku na noc i rano podmiana

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- nie jeszcze nie podawałam

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- nie, nic z nim nie robię

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe – nie miałam okazji kupić testów..

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? w ostatnim czasie nic nie zmianiałam

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? Raz dziennie, mała ilość, nie zostaje nic. Wrzucam też 2 tetra water mix

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam prosbę

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie należy mieć pełne informacje o akwarium najlepiej według wzoru podanego w linku >>>> . glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html Im więcej informacji podasz tym łatwiejsza i skuteczniejsza bedzie diagnoza i pomoc

wybacz że tak późno ale wcześniej nie maiłam czasu żeby opisać wszystko i porobić foty.

I dzięki za podpowiedź z tym pisakiem...

 

i co do mojej " zupy rybnej" to większość rybek dostałam a nie kupowałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie za małe . Świecisz dużo za mało . Zwiększaj ilość oświetlania co tydzień o godzine , az dojdziesz do 10 godzin . Wyciągnij statek , bo szczepci akwarium , lepiej daj korzeń . Zostaw gupiki lub bojownika , neony czarne lub neony czerwone. Zostaw też kiryski. Reszta do oddania. Po oddaniu dokup 15 neonów ( tego gatunku co zostawiłeś ) , 8 kirysków ( jednego gatunku) , 10 otosków , 3 samiczki bojownika lub 1+4 gupika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz moje uwagi - czyli co ja bym widział:

1 .Czas świecenia nie powinien przekraczać 10 godzin

2. Nie określiłaś jaką łączną moc posiada światło - rozumiem ze pokrywa jest standardowa i są dwie świetlówki po 18W każda a ich oznaczenie takie jak podałaś. Światła jest mało ..na granicy wytrzymałości dla roślin - żeby rosło to w miarę sensownie łączne oświetlenie powinno oscylować między 0,4 -0,5W/l - należałoby dołożyć jakąś świetlówkę. Te które masz są prawdopodobnie made in China i proponował bym je wymienić na świetlówki o oznaczeniu 865 ewentualnie można włożyć jedną Osram "fluora" o takim różowym świetle - specjalna pod rośliny.

3. Podłoże - chyba sama sobie zrobiłaś niemiłą niespodziankę - nie wiemy co masz pod żwirkiem ale żwirek który masz niestety ale częściowo nie nadaje sie do akwarium ogólnego - jest tam grys marmurowy który zatwardza wodę i w akwarium ogólnym jest niepożądany. Nie poruszam kwestii estetycznych - delikatnie mówiąc wygląda niezbyt dobrze ...;) Tak więc wierzchnia warstwa podłoża do wymiany .

4.Co do kwestii korzeni - to naturalna dekoracja która nawet jeśli nieco barwi wodę dodaje jej swoistego uroku a do tego zapewnia duże ilości garbników które dobrze wpływają na parametry wody.

Dekoracje takie jak statek najlepiej wyglądają na półce - akwarium to kawałek natury - powinno odzwierciedlać naturalne środowisko pełne zieleni , korzeni itd..- statek zdecydowanie do wyjęcia na półkę. A wolne miejsce którego i tak nie wiele wypełnij roslinami.

Co do kwestii nawożenia - przy małym świetle w zasadzie można uzupełniać od czasu do czasu mikro i potas , powiedzmy przy podmianie. O co chodzi w nawożeniu przeczytasz tu >>>.nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

5. Pomimo ze nie jestem fachowcem od ryb - to obsada jest fatalna kompletnie z innych światów - musisz coś z tym zrobić koniecznie. Tu może ktoś inny Ci pomoże.

Tych pięć punktów które wymieniłem mają wpływ na Twoje akwarium - jeśli nie doprowadzisz ich do stanu prawidłowego to problemy będą się pogłębiać aż w końcu przestanie to w ogóle mieć sens - a szkoda by było bo samo akwarium daje spore możliwości - można by się cieszyć pięknym kawałkiem życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje pierwsze akwarium i wiem że dużo trzeba by w nim zmienić, dążę do tego.

tak na początek nalezało by zmniejszyć czas świecenia ?

 

Korzeń również miałam tylko wyjęłam aby go wygotować jak czytałam w innych tematach by woda była cystrza.

 

A mógł by mi ktoś podać nazwy tych ryb co wstawiłam zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...