Skocz do zawartości

Sterylne gupiki? :)


tictac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to niewiarygodne, ale wydaje mi się, że kupiłem sterylne gupiki ;)

Zawsze jak miałem gupiki, to po miesiącu było już zatrzęsienie małych. W 112 litrach chciałem zrobić fajną, kolorową obsadę z gupików, kupiłem ładne samczyki i samice, 5 samic i 4 samce, są już od miesiąca, a małych ani śladu :)

Dziś zauważyłem przy dnie coś, co wyglądało, jak pojedyncze jajeczko ikry, ale puste w środku.

Czy to możliwe, że sprzedali mi sterylne gupiki? Słyszałem coś o tym, że nieraz specjalnie chemicznie je sterylizują.

Jeśli chodzi o plamę ciążową, to wszystkie mają. I chyba też rodzą. Ale małych brak. Mam wrażenie, że to po prostu pusta ikra. Zjeść by wszystkich nie zjadły, bo małe mają dużo miejsca, żeby się schować, mam gęsto obsadzony zbiornik.

W moim drugim małym akwa trzymam 3 gupiki, 2 samice i samca i w tamtym doczekałem się 2 małych. Co też jest dziwne, żeby w 1 miocie urodziły się 2 gupiki, bo samica wcale nie jest taka młoda. Schronienie też mają w małym, więc opcja, że zostały zjedzone opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryby żyworodne,nie składają ikry,to co widziałeś na pewno nie było ikrą gupików.

O sterylizacji nie słyszałem,ale w sklepach nie trzyma się samców z samicami,z wiadomych przyczyn.

To że dorobiłeś się tylko 2 młodych nie jest dziwne,samica często koci się nad ranem kiedy jeszcze śpisz i ma sporo czasu na zjedzenia młodych.

Pokaż te akwaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryby żyworodne,nie składają ikry,to co widziałeś na pewno nie było ikrą gupików.

O sterylizacji nie słyszałem,ale w sklepach nie trzyma się samców z samicami,z wiadomych przyczyn.

To że dorobiłeś się tylko 2 młodych nie jest dziwne,samica często koci się nad ranem kiedy jeszcze śpisz i ma sporo czasu na zjedzenia młodych.

Pokaż te akwaria.

Wiem, że gupiki są żyworodne... Ryby żyworodne też mają ikrę, tylko że jest ona zapładniana w ciele samicy, a małe jak się rodzą, to często też w jajeczkach jeszcze i dopiero po chwili one pękają.

A niemożliwe, żeby małe się nie pochowały, jak już mówiłem, hodowałem już gupiki i nigdy nie było tak, że wszystko zjedzą, zawsze duża część się uchowała.

A w sklepach oczywiście, że trzymają samce z samicami, przejdź do dowolnie jakiego sklepu. Często są razem trzymane i mają na to wywalone, że wszystkie samiczki potem są kotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...