Skocz do zawartości

belka czy pokrywa ?


kamil2963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Zamierzam kupić akwarium 112 l i nie wiem co lepsze. Chce wydać do 200zł i mam problem... wszystkie pokrywy maja 2x18 a to troche mało, chce mieś chociaż 0,5 w\l. Na allegro jest rochę tego ale nie mogę znaleźć nic konkretnego. Co o tym myślicie ? Belka czy Pokrywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaką chcesz mieć obsadę w akwarium.

Jeśli chcesz mieć odkryty baniak to nie możesz mieć ryb, które mają tendencje do wyskakiwania z wody.

Odkryte akwarium ma swoje plusy takie jak łatwy dostęp do wnętrza i nie nagrzewanie się wody.

Minusem są ubytki wody poprzez parowanie i częste dogrzewanie w chłodniejsze dni.

Ja ostatnio zamieniłem pokrywę na belkę gdyż jest to wygodniejsze i moim zdaniem baniak lepiej prezentuje się odkryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiałbym na belkę, jedyny minus tego jest taki że na 100% pozbędziesz sie paru rybek. Więc z jakimiś cennymi bym nie ryzykował.

Hmm, o ile pamiętam to akwa 112l ma 80cm długości, tak? Na allegro widzę że belki są dość drogie i za belkę 2x24W, trzeba zapłacić 200 zł. To oznacza że w cenie 200 zł nie będziesz miał z belki tego 0,5W/l niestety.

W tej cenie powinno się udać zrobić pokrywę z spienionego PCV, z oświetleniem 3x24W.

 

Tak poza tematem. Chyba trzeba zacząć robić te pokrywy z PCV na zamówienie, z pełnym oświetleniem, w połowie ceny tej z aluminium. Ciekawe czy by się sprzedawały :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak masz normalne akwarium to dałbym pokrywę.Jak masz klejone i jest ono bez wzmocnień, to zdecydowanie belkę.

 

Nie czarujmy się: wzmocnienia w akwarium nie wyglądają aż tak atrakcyjnie by je eksponować. A tym bardziej z czasem, jak zaczyna sie osadzać kamień itp. To ciężko utrzymać w idealnej czystości.

 

Według mnie: jak masz normalne sklepowe akwarium. To kup/zrób pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A co powiecie na to :

http://allegro.pl/akwarium-proste-wraz- ... 05344.html do tego jakiś zestaw np 2x24 T5 jako dodatkowe oswietlenie

 

Spytam z innej strony:

- planujesz jakie podłoże?

- co2?

-obsada?

 

Bo na razie próbujesz zaszaleć, ale potem tego możesz nie podnieść. Pokrywa z 112l plus 2x24W?

Tego się już na żwirku za 1pln nie robi.

To tak tylko gwoli informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Może przesadziłem, 1x24 wystarczy do tych 36w :) Jeśli chodzi o podłoże to takie jak mam w moim 54L rośliniaku, ziemia ogrodowa a na niej czarny bazalt :) co2 z bimbrowni oraz sole :) Nie jestem początkujący. Chce poprostu kupić akwarium i pokrywe za rozsądne pieniądze i nie przepłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...