Skocz do zawartości

Woda w nowym akwarium


RYBA237
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące wody a raczej jej przygotowania (przy zmianie akwarium) do tego aby jak najszybciej można było je zarybić. Ogólnie czytałem że woda musi stać przez około 2 tygodnie, ale czy jest jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu?? Bardzo bym prosił o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz akwarium, a nie zakładasz nowe, skorzystaj z dojrzałego filtra [ważne żeby podczas przenosin przerwa w działaniu była jak najkrótsza] i jak największej ilości starej wody. O ile nie hodujesz paletek, albo nie masz przerybienia, to takie coś wypali. Wtedy ryby dajesz od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam akwarium 64l także będę zmieniał wszystko na nowe bo stare raczej nie wyrobi na ten nowy litraż (200l) ale kupuje filtr z możliwością filtracji mechanicznej i biologicznej, a jeżeli chodzi o przerybienie to sądzę że nie jest przerybione. Mam po dwie sztuki z każdego gatunku, tzn. skalary, mieczyki, żałobniczki, brzanki różowe, brzanki purpurowe i danio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. Bo rozumiem że do 200l to kubeł tylko. Uruchom go w tych 64l skręconego na max, ze starym filtrem. Niech sobie działają. Później załóż sobie to 200l, daj podłoże, rośliny, co tam chcesz, zalej go w 3/4. Jeśli masz chlorowaną wodę, to poczekaj dzień. Jeśli nie masz, to przekładasz nowy filtr do nowego baniaka, przekładasz stary filtr do nowego baniaka i przynajmniej przez 2 tygodnie go nie wyjmujesz - albo jeszcze lepiej, wyjmujesz gąbki z obecnego filtra i wkładasz do kubła. Resztę wody uzupełniasz wodą ze starego akwarium, razem z rybami. Pierwsze 2-3 dni nie karm ryb. Przez pierwsze 2 tygodnie nie uzupełniaj obsady [a później powinieneś] i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...