Jump to content

Woda w nowym akwarium


RYBA237
 Share

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące wody a raczej jej przygotowania (przy zmianie akwarium) do tego aby jak najszybciej można było je zarybić. Ogólnie czytałem że woda musi stać przez około 2 tygodnie, ale czy jest jakiś sposób na przyspieszenie tego procesu?? Bardzo bym prosił o jakieś podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zmieniasz akwarium, a nie zakładasz nowe, skorzystaj z dojrzałego filtra [ważne żeby podczas przenosin przerwa w działaniu była jak najkrótsza] i jak największej ilości starej wody. O ile nie hodujesz paletek, albo nie masz przerybienia, to takie coś wypali. Wtedy ryby dajesz od razu.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie mam akwarium 64l także będę zmieniał wszystko na nowe bo stare raczej nie wyrobi na ten nowy litraż (200l) ale kupuje filtr z możliwością filtracji mechanicznej i biologicznej, a jeżeli chodzi o przerybienie to sądzę że nie jest przerybione. Mam po dwie sztuki z każdego gatunku, tzn. skalary, mieczyki, żałobniczki, brzanki różowe, brzanki purpurowe i danio

Link to comment
Share on other sites

Zrób tak. Bo rozumiem że do 200l to kubeł tylko. Uruchom go w tych 64l skręconego na max, ze starym filtrem. Niech sobie działają. Później załóż sobie to 200l, daj podłoże, rośliny, co tam chcesz, zalej go w 3/4. Jeśli masz chlorowaną wodę, to poczekaj dzień. Jeśli nie masz, to przekładasz nowy filtr do nowego baniaka, przekładasz stary filtr do nowego baniaka i przynajmniej przez 2 tygodnie go nie wyjmujesz - albo jeszcze lepiej, wyjmujesz gąbki z obecnego filtra i wkładasz do kubła. Resztę wody uzupełniasz wodą ze starego akwarium, razem z rybami. Pierwsze 2-3 dni nie karm ryb. Przez pierwsze 2 tygodnie nie uzupełniaj obsady [a później powinieneś] i będzie wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...