Skocz do zawartości

pomocy!!!!


pantcho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni padaja mi rybki nie wiem co jest grane zauwazylem na grzalce i termometrze (gumowych czesciach) bialy sliski szlam co to moze byc prosze o wskazowki jak to zwalczyc pozdrawiam

aqa:30l

grzalka:55v

filtr podzwirowy

brzeczyk

obsada:

bylo 6 gupikow zostalo 4 :cry:

jeszcze raz prosze o pomoc zalezy mi na szybkiej odpowiedzi bo nie chce stracic moich rybek z gory dziekuje :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni padaja mi rybki nie wiem co jest grane zauwazylem na grzalce i termometrze (gumowych czesciach) bialy sliski szlam co to moze byc prosze o wskazowki jak to zwalczyc pozdrawiam

aqa:30l

grzalka:55v

filtr podzwirowy

brzeczyk

obsada:

bylo 6 gupikow zostalo 4 :cry:

jeszcze raz prosze o pomoc zalezy mi na szybkiej odpowiedzi bo nie chce stracic moich rybek z gory dziekuje :D
czy nikt nie jest w stanie mi pomóc :?::?::?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo funkcjonuje zbiornik?

Przeprowadziłeś aklimatyzację?

Filtr jest włączony 24h/dobę?

Jak podmieniasz wodę?

Rybki zachowują się jakoś inaczej?

Tutaj poczytaj o chorobach --> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=1028

zbjornik ma tydzien rybki po przewiezieniu do domu wsadzilem z workiem do wody aby wyrownac temperaure filtr dziala non stop od pierwszego dnia zaczelymi padac najpierw kryjac sie w gornym rogu akwarium potem opadajac na dno i zdychajac jedyne co zauwazylem to szybszy oddech ryb jeszcze jedno co mnie zdziwilo bo gupiki sie wykocily i tym malutkim nic nie jest tylko stare ryby padaj co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowanie zbyd długim trzymaniem w worku i przyduszeniem ryb.Gdy kupowałam swoją pierwszą obsadę wykończyłam w ten sposób 4 ryby, przetrwały tylko dwa najmocniejsze neony nawiasem mówiąc mam je do dzisiaj.Po wpuszczeniu do zbiornika zachowywały się normalnie nagle jedna płyneła do góry szybciej ooddychała i po jakimś czasie spadała martwa na dno.Teraz kiedy kupuję rybki zaraz wpuszczm je do osobnego wiaderka z odstaną wodą o temperaturze takiej samej jak w worku, pływają sobie tak około 20 minut a póżniej przenoszę je do ogólnego akwarium i wszystko jest w porządku.Robię tak aby woda ze sklepu nie dostała sie do akwarium bo napewno jest to siedlisko wszystkich możliwych bakteri.

Natomiast ten biały nalot na grzałce,termometrze, filtrze to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień ze 30% wody,przemyj wszystko na czym jest ten śluz,może pomoże. Możesz też dodac kultury bakterii,to na pewno nie zaszkodzi. Szkoda że nie poczekałeś z z obsadą zbiornika, bardzo ważne jest rozwinięcie się bakterii nitryfikacyjnych. Ja zacząłem zarybiac po miesiącu, oczywiście nie wszystkie ryby na raz , raz w tygodniu dodawałem pare rybek i podglądałem czy wszystko jest ok. Bakterie nitryfikacyjne są bardzo ważne ( możesz kupic ich kultury w tabletkach,w płynie,nazw nie pamiętam) Gdy rozwiną sie prawidłowo( około miesiąca po wlaniu wody) unikniesz okrzemka ( brązowy nalot na wszystkim, po jakimś czasie znika sam), dużej ilości glonów, chorób wśród ryb. Jeżeli to nie pomoże to pozostaje ci albo użyc jakiejś chemii ( ja unikam całkowicie,jej stosowania, prawdziwy akwarysta walczy z trudnościami w sposób naturalny), w ostateczności restart zbiornika ( poczytaj o zakładaniu ak. i zrób wszystko prawidłowo, gwarantuje sukces). Polecam położenie pod żwirem, na dnie akwarium, kabla grzejnego ( możesz kupic kabel do terarium, są tańsze, nie wiem dla czego ). Unikniesz w ten sposób zamulenia dna co wiąże sie z mniejszą ilościa pracy przy zbiorniku. Pozdro, nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, żeby ktoś pomógł trzeba podać podstawowe informacje, a Ty na początku tylko napisałeś o jakimś śluzie który najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego ze zdychaniem rybek.

poprzednicy podali już wiele możliwości.

ja proponuję pomiar związków azotu bo akwarium najprawdopodobniej jest niedojrzałe i mogło pojawić się trujące dla ryb stężenie tych związków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...