Skocz do zawartości

Zielone kropki na szybach + plamki na liściach


trelemorele
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- 23 czerwiec

2.Litraż i wymiary akwarium - 73 l 70x30x35

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- Aquael ecolight 24w T5 6500k

4.Jak długo świecisz (ile godzin)- 10

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa zwykły żwirek

6.Filtracja - Mini Kani 120

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - Ogólny

8.Ozdoby (jakie)- korzeń

9.Rośliny (ile,jakie)- eleocharis parvula, mech taiwan moss, vallisneria spiralis,Hemianthus micranthemoides, Micrantheum umbrosium, Bacopa caroliniana, Echinodorus magdalensis, Rotala vietnam, Rotala wallichii, Rotala nanjenshan, Cardamine lyryata, Didiplis driandria, Ludwigia arcuata, Hygrophila polysperma, Heteranthera zosterifolia, Limnophila sesiliflora, Pogostemon stellata, Alternathera, Hygrophila stricta

10.Ryby - obsada (jw.)- narazie jeden bojek samiec

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-10-20 % ostatnia tydzień temu

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Planta Gainer carbo, planta gainer makro green, planta gainer potas wszystkie codziennie 2 ml + planta gainer classic tylko przy podmiance 1 ml na 4 l podmienianej wody

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- Nie ma (planowane)

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -

NO3 - 20

NO2- 0

GH- 7 - 14

KH- 7-8

PH- 7,6

CL- 0

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? nic

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? rano i wieczorem Tetra Betta, nie zostaje po karmieniu

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -Dołączona grafika

Opis problemu-Witam, mój problem polega na tym że na niektórych liściach zauważyłem plamki a do okoła obumieranie liścia, dodatkowo zielone kropki na szybie, żółty osad na żwirku i zaraz nad nim jak zaczynają sie kropki to tak jak by sie jakaś wata z tego robiła oczywiscie na szybie... w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy:

-nieznajomość wymagań roślin, które wylądowały w akwarium - większość lubi dość mocne światło - proponuję stworzenie akwarium z roślinami cieniolubnymi lub dodanie jeszcze jednej świetlówki 24W oraz CO2.

-przy starcie akwarium, oświetlenie przez pierwszy tydzień 5h, potem zwiększamy o 1h/tydzień, dochodzimy tak do max. 7h - jeśli niema problemów z glonami i wszystko ładnie rośnie możemy zwiększyć czas świecenia do 10h.

-lejesz mikroelementy, które powinieneś wprowadzić po trzecim tygodniu istnienia akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem świecić od 7 godzin zwiekszając co tydzien o jedną godzine,

No i to błąd ;)

Czyli jak pójdzie w ruch dodatkowo 24w i butla to będzie gitara?;)

Będzie gitara ;).

Jak już lecisz linią Aqua Artu, dodasz oświetlenie i CO2 to zamiast Macro Green podawaj Macro Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem świecić od 7 godzin zwiekszając co tydzien o jedną godzine,

No i to błąd ;)

Czyli jak pójdzie w ruch dodatkowo 24w i butla to będzie gitara?;)

Będzie gitara ;).

Jak już lecisz linią Aqua Artu, dodasz oświetlenie i CO2 to zamiast Macro Green podawaj Macro Red

Przy dołozeniu świetlówki + co2 jak długo wtedy świecić ? czy zamiast macro red moze byc to co mam? nie chce dokladac na kolejny nawóz bo po skończeniu wszystkiego spróbuje tych soli...

Jak dołoże nowy sprzęcik to jak wtedy nawozić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...