Skocz do zawartości

Rybki + aksolotl


Uniq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam może i dziwne pytanie a może i nie ..

 

Jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem "Aksolotla Meksykańskiego" konkretnie 2 szt..

Maluchy maja 5 - 6 cm.. Nie mam jeszcze dla nich zbiornika do końca przygotowane..

Pytanie polega na tym czy mogłyby popływać ok miesiąc (do czasu dojrzenia docelowego zbiornika) z rybkami w 112l, temp wody 26*C. Obsada w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na wielu stronach poświęconych im ze temperatura to MAX pogrubione, podkreślone 22*C ale lepiej się czują w niższej.. To są maluszki do pyszczka może by wszedł im narybek gupika.. Trudno .. 2 tyg musza popływać.. musi ich akwarium dojrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21*C mam standardowo, wiec 22 to z grzałką bym musiał. A na zimę do piwnicy na zimowanie... kiedyś za gówniarza miałem do czynienia z tymi stworkami i tak właśnie robiłem. I żył mi 5 lat a potem niestety musiałem się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Aksolotl Meksykański w związku z tym ,że żyje w bardzo zimnej wodzie, w temperaturze powyżej 22st.C może załapać choróbsko.

Po za tym to drapieżnik i będzie próbował zjeść rybki.

W wysokiej temperaturze spada zawartość tlenu w wodzie co prowadzi podduszania płaza, można to rozpoznać po skrzelach, które stają się jakby obumarłe, mniej rozpierzone.

 

Powodzenia w hodowli, ponieważ te biedne zwierzaki są na skraju wyginięcia. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie chwaląc się to może być na dworze 35*C a ja i tak będę miał 20 - 21* - klima. Ale nie o to chodzi.. Niestety ale dopiero w poniedziałek będę miał maleństwa ;( I wydaje mi się że będą miały dobrze u mnie i będzie to parka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aksolotle mogą pływać z rybami typu gupik, neonki, danio -ale i tak większość z nich zostanie pożarta (moje zeżarły wszystkie neonki i gupiki). Nie radzę trzymać aksów z innymi rybkami, bo ryby mogą im poobgryzać skrzela. Poza tym wymagana temp to 16- max 19*C... W wyższej doprowadzisz ich w końcu do śmierci, a chyba tego nie chcesz. Aksolotla możesz trzymać w lodówce, kiedy jest naprawdę gorąco i nie masz jak obniżyć temp w akwa. No i co najważniejsze to powinieneś posiadać certyfikat, że aksolotl został urodzony w niewoli i z tym go zarejestrować... inaczej grozi to baardzo surową karą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksolotle mogą pływać z rybami typu gupik, neonki, danio -ale i tak większość z nich zostanie pożarta

Zaraz zaraz, można trzymać z rybami, ale takimi nie stanowiącymi zagrożenia, niech je sobie swobodnie morduje, ale:

w końcu do śmierci, a chyba tego nie chcesz.

Gdyby miało coś się stać jemu, a nie innym zwierzakom, to już źle.

 

Czyli jak aksolotl zabija rybki to jest spoko, ale jak one mogę stanowić zagrożenie dla niego to już nie? ;)

Woman logic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksolotle mogą pływać z rybami typu gupik, neonki, danio -ale i tak większość z nich zostanie pożarta (moje zeżarły wszystkie neonki i gupiki). Nie radzę trzymać aksów z innymi rybkami, bo ryby mogą im poobgryzać skrzela. Poza tym wymagana temp to 16- max 19*C... W wyższej doprowadzisz ich w końcu do śmierci, a chyba tego nie chcesz. Aksolotla możesz trzymać w lodówce, kiedy jest naprawdę gorąco i nie masz jak obniżyć temp w akwa. No i co najważniejsze to powinieneś posiadać certyfikat, że aksolotl został urodzony w niewoli i z tym go zarejestrować... inaczej grozi to baardzo surową karą.

Proszę napisz coś więcej na ten temat.

 

Michał84:5. Zarząd forum zastrzega sobie wyłączne prawo do używania czerwonej czcionki.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak aksolotl zabija rybki to jest spoko, ale jak one mogę stanowić zagrożenie dla niego to już nie? ;)

Woman logic.

Oj czepiasz się. Nigdzie nie napisałam, że to jest "spoko" :P Aksolotl to drapieżnik, więc logiczne że zje ryby, które zmieszczą mu się do paszczy. Jednak jemu też niektóre rybki mogą poważnie zaszkodzić. Jeśli ktoś decyduje się na trzymanie ich z rybami, to albo dobierze takie, które będą jego pokarmem albo te, które go "poturbują"...

 

Edit:

 

Uniq, aksolotle teraz są pod ochroną, ponieważ to zagrożony gatunek, dlatego jeśli ktoś decyduje się na zakup tego stworzenia to musi uzyskać od hodowcy odpowiedni dokument, że aksolotl urodził się w niewoli. To samo dotyczy sklepów, z których chcemy wziąć aksolotla. Muszą posiadać certyfikat inaczej kupujemy aksolotla nielegalnie. Ważne aby dokument był prawdziwy, nie żadna kopia. Bez certyfikatu nie zarejestrujesz aksolotla a trzymanie go nielegalnie może przysporzyć Ci sporo kłopotów na tle prawnym.

 

Michał84:Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiedziałem, bo zakupiłem niedawno 2 male "szczeniaczki" i nie dostałem żadnego certyfikatu ani żadnych innych kwitów do nich. A kolejna sprawa - skąd do tego mogą dojść te "służby prawne", że posiadam takie a nie inne zwierzęta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy się dowiedziałem, bo zakupiłem niedawno 2 male "szczeniaczki" i nie dostałem żadnego certyfikatu ani żadnych innych kwitów do nich. A kolejna sprawa - skąd do tego mogą dojść te "służby prawne", że posiadam takie a nie inne zwierzęta ?

"Uprzejmi" koledzy np. :P

A zakupiłeś aksiki od hodowcy czy ze sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz z certyfikatem do wydziału środowiska w urzędzie i tam go rejestrujesz. To powinno kosztować jakieś 20 parę złotych. W przypadku śmierci zarejestrowanego aksolotla powinieneś się zgłosić do weta, który wyda zaświadczenie o zutylizowaniu. Z tym zaświadczeniem trzeba pójść znowu do urzędu, w którym zarejestrowany był Twój aksolotl żeby go wyrejestrować. I to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poczatek przepraszam za pisownie ale w tym momencie nie moge uzywac polskiej pisowni. A wiec Zbrojnik niebieski jest bardzo niebezpieczny dla aksolotlow, po drugie ryby moga bardzo zaszkodzc aksolotlom. Temperatura to max 21st. Poczytaj o nich troche i wtedy dopiero sie zdecyduj czy jestes w stanie zapewnic im dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aksolotle mogą pływać z rybami typu gupik, neonki, danio -ale i tak większość z nich zostanie pożarta (moje zeżarły wszystkie neonki i gupiki). Nie radzę trzymać aksów z innymi rybkami, bo ryby mogą im poobgryzać skrzela. Poza tym wymagana temp to 16- max 19*C... W wyższej doprowadzisz ich w końcu do śmierci, a chyba tego nie chcesz. Aksolotla możesz trzymać w lodówce, kiedy jest naprawdę gorąco i nie masz jak obniżyć temp w akwa. No i co najważniejsze to powinieneś posiadać certyfikat, że aksolotl został urodzony w niewoli i z tym go zarejestrować... inaczej grozi to baardzo surową karą.

Dobrze powiedziane, miałem kiedyś aksa

 

A jaki ma to związek z tematem? Uznaję to jako spam /+1

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...