Skocz do zawartości

Pomocy co 4 dni to samo...


kamil2021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Środki to prawidłowo prowadzone akwarium. Dobrze nawożone, z prawidłowo dobranym oświetleniem. Jeśli oczekujesz od nas że podamy Ci nazwę jakiegoś preparatu to się grubo mylisz. Likwiduje się przyczynę, nie objaw, a jaka jest przyczyna nie wywróżymy jeśli nie podasz wszystkich informacji o akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 54l (60x30x30) te łupki są po lewej stronie i to się zbiera na górnych częściach, filtr jest aquel do 60l wewnętrzny mam bimbrownie oświetlenie to świetlówka HAGEN AQUA-GLO 15W świeci się 11 godzin ryby karmione raz dziennie rano zjadają pokarm w 20 sekund obsada 15 neonek, bojownik 1 + 2 samice, 6 kirysów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bimbrownie dodatkowo dodaje nawóz do roślin Planta Gainer Classic, a testów niestety nie mam... dodaje więcej zdjęć na pierwszym widać że na żwirku zbiera mi się coś zielonego, łupek jest teraz czysty bo świeżo po czyszczeniu sorki za jakoś zdjęć ale robione telefonem. Roślinki widać wszystkie na zdjęciach.

post-12361-13685170293382_thumb.jpg

post-12361-13685170293756_thumb.jpg

post-12361-13685170294065_thumb.jpg

post-12361-13685170294392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik istnieje już około 6 miesięcy. Jakieś 2 miesiące temu robiłem restart, ale zlałem plaktycznie całą wodę i wszystko wsadziłem do tej wody(filtr, grzałka) więc flora bakteryjna nadal była, wszystko opisałem we wcześniejszych postach jak obsada itd, wode podmieniam raz w tygoniu około 10l i przy okazji czyszczę szyby oraz filtr w wodzie z akwarium temperatura około 24-25 stopni.

 

Dbaj o pisownię - Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem za mało roślin. Większa ilość roślin po prostu zabiera składniki pokarmowe "głodząc" glony. Mam identyczne akwarium i poza kilkoma "nitkami" glonów nitkowatych na mchu nie mam z nimi żadnych problemów. Właściwie glony nie występują, szyby, kamienie i tło czyste. Ale roślin mam sporo, rosną jak na drożdżach, przycinane co najmniej raz na trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w paru postach ale się powtórzę:

Zbiornik 54l (60x30x30)

Oświetlenie 15w Hagen Aqua-Glo T8 18 000 K

Istnieje około 6 miesięcy, restart robiony 2 miesiące temu z powodu zmiany podłoża i kamieni, zlana praktycznie cała woda

Podmieniam raz na tydzień około 10l wody odstanej

Nie używam żadnej chemii do akwarium

Odmulanie i czyszczenie szyby robię co tydzień przy podmianie wody

Temperatura w akwarium około 24-25 stopni

Nawozy jakie stosuję to Planta Gainer Classic od jakiś 3 miesięcy

Posiadam bimbrownie chodzi cały czas

Ryby: 15x neon innesa, bojownik 1+2, kirys 6x, są od początku akwarium są w bardzo dobrej kondycji

Roślinki widać wszystkie na zdjęciach nie pamiętam nazw

Filtr Aquael wewnętrzny do akwarium 60l-100l

Karmię ryby raz dziennie rano karmą Tropical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil2021, przytoczę jedno z pytań i odpowiedź, którą udzieliłeś:

-Opisz jakie posiadasz oświetlenie(świetlówki T8, T5 lub inne(jakie) – ile mają Wat, jaka firma, itp., dokładnie wszystko co o nich wiesz - lumeny, kelwiny, bla..., bla,... bla.), ile godzin jest włączone.

Twoja odpowiedź:

Oświetlenie 15w Hagen Aqua-Glo T8 18 000 K

...zapomniałeś o - "...ile godzin jest włączone." ?

Itd., itd.

Rozumiesz o co mi chodzi ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie odpowiedziałeś na wiele pytań, nie wiem co jest tego przyczyną, trudno, nie będę się powtarzał, wdać niema to sensu.

 

Parę podpowiedzi:

-złe oświetlenie - zmień na 6500K lub 10000K, czas skróć do max 8h-9h,

-nawożenie nawozem mikro bez dodawania makro to błąd - szczególnie na początku istnienia zbiornika - sam nalot może być spowodowany przedawkowaniem mikro lub niedoborem makro, zaopatrz się w nawóz makro, może być tej samej firmy a mikro zacznij podawać jak zauważysz niedobory mikroelementów,

-przydałaby się lepsza filtracja - filtr zewnętrzny, kaskada lub/lepiej kubełek,

-zlikwidowanie tego piaskowca(włuż na jego miejsce coś wyglądającego naturalnie), one "lubią" szybko zachodzić różnym nalotem, ale jeśli Ci się podoba to możesz kupić sobie automatyczną szczoteczkę do zębów i czyścić go przed każdą podmianą ;),

-jak odpowiadasz na pytania, posługując się wzorem podanym przeze mnie lub innym, służącym do opisywania problemu, to rób to dokładnie a nie wybiórczo - nikt tu nie jest wróżką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci, jak chcesz zobaczyć czy ktoś ma pojęcie o akwarystyce roślinnej lub biotopowej to zobacz jego akwaria i jak dana osoba je prowadzi ;). Pamiętaj też, że niema jednej recepty na każde akwarium.

 

Jak piszesz, że ktoś Ci coś doradził to podaj linki do tematów z pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...