Skocz do zawartości

Wykorzystanie akwarium kwarantannowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kupiłem na alledrogo akwarium 30 l

40x25x30 z filtrem kaskadowym HBL-301 i grzałką z przeznaczeniem na akwarium kwarantannowe/szpital.

Z przesyłką wyszło dość tanio (miejscowy szklarz zaśpiewał 48 zł za samo akwarium, a w sklepie 38zł gołe bez sprzętu) ale ja nie o tym.

 

Do czego można, oprócz kotnika i szpitala użyć takiego baniaczka? Czy z założenia wasze kwarantannowe stoją puste przez większość czasu czy coś w nich robicie?

 

Oświetlenia nie ma na razie, ale wymyślę coś sensownego jak będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że jeśli będą krewetki, a nagle zajdzie potrzeba dania do kwarantanny jakieś drapieżnej, agresywnej rybki typu bojownik, skalar, brzanka to krewetki mogą zostać zjedzone przez te ryby.

 

Możesz dać ślimaki, raczka Cambarellus patzcuarense lub/i krewetki wielkości Caridina multidentata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroby ryb ich nie ruszają.

 

A leki na te choroby?

potrzeba dania do kwarantanny jakieś drapieżnej, agresywnej rybki (...) to krewetki mogą zostać zjedzone przez te ryby.

 

...raczka Cambarellus patzcuarense

Agresywnych nie mam na razie i nie zamierzam. Krewetki mam w ogólnym więc samego krewetkarium nie będę miał. Z tym raczkiem to rzeczywiście dobry pomysł, pytanie tylko, co z nim jak zajdzie potrzeba kwarantanny czy leczenia? Z kwarantana raczej problemu nie ma ale co do leczenia to czy on wytrzyma podawanie leków rybom? Czy wtedy do ogólnego? Jesli tak, to pojawia się późniejszy problem czyszczenia kwarantannowego zbiornika po chorobach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie robił nic z tym akwarium, jeżeli ma być to tarliskowe lub na kwarantanne. Włóż ceramike z tego filtra do filtra ktory chodzi w głównym akwa. W razie choroby przekładasz ceramikę do tego filtra w kwarantalniku. Pamietaj że jak odławiasz rybę do leczenia najlepiej zapewnić jej te same parametry wody zeby nie stresować ją tym dodatkowo. Więc odlewasz wodę z głównego akwa. Często podczas leczenia daje się do wody różne leki, zaciemnia się akwa, podnosi temperaturę, co czesto powoduje padanie roślin. A zwykle wychodzi na to że jest tam co innego i juz nie ma co z tymi rybkami zrobić żeby ich nie zarazić wiec chora rybka i tak zostaje w głównym. A także cześć leków zabija bakterie nitryfikacyjne, więc takie akwa by musiało dojrzewać jeszcze raz po zakończeniu leczenia, co dobrze nie wróży żyjacym tam stworzeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie robił nic z tym akwarium, jeżeli ma być to tarliskowe lub na kwarantanne. Włóż ceramike z tego filtra do filtra ktory chodzi w głównym akwa.

Tak też ostatecznie będzie. Raczej zezwolenia na nowy nawet mały baniak nie mam dopóki nie znajdę odpowiednio stylowo pasującej szafki pod obecny... Ehh te baby:)

 

Ceramika w Fan 2 już jest- uciąłem 1/3 gąbki oryginalnie włożonej do Aquaela -górną część i tam włożyłem ceramikę tydzień temu. Włożyłbym więcej, ale boje się zasyfienia ceramiki (chyba, że to nie szkodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...