Skocz do zawartości

Czarna molinezja choruje


sara55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z samcem molinezji. W niedziele na oku zrobiła mu się biała narośl. W sklepie dostałam Aquasan-s. Dziś do południa troche mu zeszło, ale pojawiło się teraz na 2 oku. Czasami pływa, ale najczęściej siedzi w miejscu. Nie chce jeść. Pomóżcie co to może być, boje się, że może zarazić reszte rybek.

 

 

 

 

 

_________________________

moja obsada 75L:

4 molinezje dorosłe + 2 małe

5 neonków

4 mieczyki

5 gubików

3 kiryski

1 glonojad

1 skalar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz mozliwosc odlowienia chorego samca? Jesli tak to przygotuj mu osobny zbiorniczek z napowietrzaniem i kąpielą w środku leczniczym. Jesli choroba jest zarazliwa to zmniejszysz prawdopodobienstwo zarazenia innych rybek.

Jezeli masz mozliwosc to zrob zdjecie chorej rybki - latwiej bedzie zdiagnozowac chorobe..

Aha - czy te oczy sa wytrzeszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ma wytrzeszczone oczy i białe plamki na brzuchu. Co do osobnego zbiornika to będzie problem, chyba że wytrzyma jeden dzień w 10 litrowym wiadrze z napowietrzaczem? Mąż właśnie wrócił z zoologicznego i tam facet powiedział mu, że to raczej nie jest ospa, a jak rybka już od kilku dni nie chce jeść to raczej nadaje się to utylizacji. Niestety nie mieli tu Ichtiosanu, więc raczej musi poczekać do jutra.

 

 

 

 

__________________

moja obsada 75L:

4 molinezje dorosłe + 2 małe

5 neonków

4 mieczyki

5 gubików

3 kiryski

1 glonojad

1 skalar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

To na pewno ospa miałem wątpliwość kiedy mówiłeś o oczach ale plamki na brzuchu to na pewno ospa. Odławianie ryb w tym przypadku nic nie da ten wirus siedzi w wodzie. Zaraz byś musiał odławiać następną i następną rybkę. Użyj preparatu zieleń firmy zoolek. Podnieś temperaturę do 32 stopni i zasłoni akwarium od światła i wyłącz lampkę na 36 godzin .Przenoszenie rybek nic nie pomorze rybki będą się stresować co zmniejszy ich szanse na przetrwanie do tego w drugim zbiorniku musiało by być podłoże, filtr i grzałka o sporej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...