Skocz do zawartości

Obsada 63l


leti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy wątek dotyczący zbiornika 63l, żeby było czytelniej.

 

Kupiłam akwarium specjalnie dla prystelek z innego zbiornika. Wymiary 60x30x35.

 

Na pewno muszą w nim być:

6x prystelka

6x bystrzyk barwny

 

I tak sobie teraz wymyśliłam, że może wpuścić do nich bojownika. Wszędzie czytam, że z bojkiem można trzymać prystelki albo bystrzyki, ale czy można to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavemina, to z mojego wątku z obsadą:

 

Kupiłam używane akwarium ze sprzętem i rybami. Wielkość 150l, 76x42x47.

 

A więc obsada jest taka:

5x neon Innesa i są to moje ulubione rybki od zawsze, więc zostają i dokupię 5

2x pani gupik

2x danio lamparci różowy

8x molinezja Black Molly (różnej wielkości, część do oddania, jak podrosną)

8x zbrojnik niebieski (już się dowiedziałam, który sklep sklep przyjmie nadprogramowe, ale żal patrzeć, gdzie trafią)

3x prystelka

1x nieszczęsny bystrzyk barwny

1x barwniak czerwonobrzuchy - samica w ciąży. Zaginął samiec podczas przeprowadzki! Nie wiem, jak to możliwe, bo to największe ryby w akwarium. Może zostać sama sierota? Czy szukać jej męża odpowiedniej wielkości?

A podobają mi się na razie, jak chyba wszystkim początkującym wszystkie ryby i dopiero czytam i oglądam, co bym chciała zmienić. Zdaję sobie sprawę, że akwarium nie jest zbyt duże, ale mąż tez już się wciągnął i na pewno zmienimy kiedyś na większe. Na razie chcę się nacieszyć, tym co jest. Można dodać tu jeszcze jakąś atrakcyjną rybę? Taką pokaźną i kolorową?

 

post443445.html#p443445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x neon Innesa i są to moje ulubione rybki od zawsze, więc zostają i dokupię 5

2x pani gupik

2x danio lamparci różowy

8x molinezja Black Molly (różnej wielkości, część do oddania, jak podrosną)

8x zbrojnik niebieski (już się dowiedziałam, który sklep sklep przyjmie nadprogramowe, ale żal patrzeć, gdzie trafią)

3x prystelka

1x nieszczęsny bystrzyk barwny

1x barwniak czerwonobrzuchy -

Neonki ok

Gupiki są jednak stadne, jeśli chcesz rozmnażać, to kup im samca

Danio jest ławicowe, powinno być ok 6

Według mnie za dużo zbrojników, wiem jak się czujesz z tym oddawaniem. Sama kiedyś musiałam podjąc taką decyzję, no i strach patrzeć do jakich ich zbiorników dadzą, może popytaj wsród znajomych, może ktoś ma odpowiednie warunki i przyjmie.

Prystelki tez ławicowe, tak jak nieco wyże, dokup tak ok. 3

Bystrzyk to samo.

Barwniak_ hmm lepiej nie mieć go samego, to stadna ryba, oddaj lub dokup.

 

Poszukujesz tam jakiejś rybki. Może pielegniczke Ramireza?

Ładna, większa rybka, spokojna.

To tak haremik 1 samiec i 2/3 samiczki.

 

 

A co do tego wcześnijszego 63l, to prystelki lub bystrzyk, daj którąś ławicę do tego mniejszego, a jedną ławicę daj do większego. Według mnie najlepsze rozwiązanie.

 

 

 

PS: Jeśli zrobiłam gdzieś błąd jakiś, to sory, ale moja opera podkreśla mi wszystkie wyrazy na czerwono, nawet te dobrze napisane, a mod to mnie tu pilnuje, hmm mści się hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to akwarium już działa. Jednak postanowiłam zapełnić je dwiema ławicami :oops:

Są więc:

6x fantom

i 2x prystelka. Jedna została w innym akwarium i za nic nie mogę jej złapać. Pokonała mnie i chciałam z powrotem przełożyć do niej te dwie, ale z kolei teraz tych czortów nie mogę złowić. Takie nieruchawe ryby, a jak przyjdzie co do czego, to śmigają jak błyskawice :x Chciałam im dokupić towarzystwo, a teraz to już nie wiem co robić.

No i wieje nudą, bo te ryby, chociaż piękne, nic nie robią, tylko tkwią nieruchomo pośrodku akwarium. Już ciekawiej byłoby wpuścić nakręcaną plastikową rybę. Oczopląs mi nie grozi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, akarka paskowana. Chętnie, tylko skąd ją wziąć u mnie na wsi :) Widzę na allegro, ale żeby wysłali, trzeba kupić ryby za 100 zł.

Być może w mieście wojewódzkim udałoby mi się kupić coś bardziej wyszukanego, ale u mnie do kupienia jest:

- gurami mozaikowany - pan nie wie czy to samiec czy samica. Może pływać samotnie?

- prętnik karłowaty - pan mówi, że ma same samce, bo samice są brzydkie. W jednym akwa pływa kilka samców w pełnej zgodzie. Kupić do akwarium jednego samca?

- nowo sprowadzone pielęgniczki kakadu i ramirezy. Ramirezy są przecudne, ale czytam, że jest trochę zabawy z dobieraniem ich w pary, a nie będę mogła ich zwrócić.

 

Otoski już mam. Kupiłam 6 z nowej dostawy i zostały mi 4. Poczekam jeszcze parę dni, aż zostaną najsilniejsze i dokupię ponownie.

Prystelek nie ma w żadnym zoologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Poszukujesz tam jakiejś rybki. Może pielegniczke Ramireza?

Ładna, większa rybka, spokojna.

To tak haremik 1 samiec i 2/3 samiczki.

 

P. Ramireza trzymamy w parach tzn. 1+1, a nie w haremach :).

Chyba, że miałaś na myśli dobranie się w parkę, a potem sprzedaż jednej z samic ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Poszukujesz tam jakiejś rybki. Może pielegniczke Ramireza?

Ładna, większa rybka, spokojna.

To tak haremik 1 samiec i 2/3 samiczki.

 

P. Ramireza trzymamy w parach tzn. 1+1, a nie w haremach :).

Chyba, że miałaś na myśli dobranie się w parkę, a potem sprzedaż jednej z samic ;p.

Nie, dobrze, ze poprawiłaś, bo ja jakoś często popełniam ten błąd i polecam haremik, a powinno być że 1+1.

ALe cóż, tak już jakoś nie mogę się odzwyczaić od tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...