Skocz do zawartości

Platki czy gupiki?


onet12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję w piątek dokupić ryb do mojego akwarium (66l) i zastanawiam się pomiędzy zmienniakami a gupikami. Oba gatunki bardzo sympatyczne, dlatego nie wiem co wybrać. Obecnie w akwarium mam:

1x Labeo albino (już sobie wybrał terytorium),

2x zmienniak plamisty (na próbę bo nigdy nie miałem platek),

1x brzanka różowa (duża, ale już stara i ani trochę w niej agresji)

1x kuli-kuli (my bad)

i 8x danio malabarski.

 

Czy dam radę włożyć do zbiornika więcej rybek (platek albo gupików), a jeśli tak to w jakiej ilości :?:

 

Przenoszę do działu obsad.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, ani platki, ani gupiki. Dodawanie czegoś do już źle dobranej obsady, to głupota.

 

- Labeo miałem w baniaku 120x40cm, a i tak jak dobił do prawidłowych rozmiarów to miejsca wcale dużo nie miał. Ryba o wiele za duża jak na 60x30. Do oddania.

- Brzanka różowa - ryba stadna i za duża jak na taki baniak.

- Danio - ryby zbyt ruchliwe jak na baniak krótszy niż 80cm i preferują chłodniejszą wodę.

- Nie mam pojęcia co to kuli kuli, ale jak chodzi o piskorka, to jest stadny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje Ci gwarancję i założę się o dobrą flaszkę że nie dostaniesz tu innej rady od żadnego akwarysty niż ta że obecne ryby się nie nadają. :)

 

Platki tak, gupiki tak, ale do obecnej obsady nie. ;)

Myślę, że Atreyu wygra tą flaszkę... :D

Zdecydowanie popieram jego. Poprzednia obsada zdecydowanie odpada. Wcześniej napisał dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje Ci gwarancję i założę się o dobrą flaszkę że nie dostaniesz tu innej rady od żadnego akwarysty niż ta że obecne ryby się nie nadają. :)

 

Platki tak, gupiki tak, ale do obecnej obsady nie. ;)

Myślę, że Atreyu wygra tą flaszkę... :D

Zdecydowanie popieram jego. Poprzednia obsada zdecydowanie odpada. Wcześniej napisał dlaczego.

Najpierw oddać ryby. A potem myślę, że samiec bojownika i harem gupika byłby niegłupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...