Skocz do zawartości

126l podstawowe pytania,jakie produkty polecacie


frev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 126l,następujące pytania:

-Jaki filtr kubełkowy polecacie do takiego litrażu (biologiczny)? Mam na oku aquael 120,posiada on 4 kosze z czego przerobie je na biologa.

-Jaki filtr mechaniczny polecacie? Mam na oku kaskadowe z marki FZN

-Czy bimbrownia da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby. Wydajność filtracyjna nie zależy od marki. Aquael za 200zł, JBL za 400zł, Eheim za 600zł, czy ADA za 6000zł przy podobnej pojemności do HW zapewni podobną jakość filtracji. To jest zależne od wielkości złoża filtracyjnego przede wszystkim. Płacisz za jakość wykonania, materiał, zużycie prądu, pomoc techniczną i bardzo przydatne bajery których HW nie posiada, od choćby regulacji wydajności po kółka do transportu, karbowane węże czy odcinanie zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamiar przerobić go na całkowitego biologa + kaskada całkowity mechanik

Pierwszy zbiornik na media filtracyjne napełnić np. gąbką (mechaniczny filtr), inaczej wszystko co byś miał dalej, będzie się zapychać i nie będzie spełniać swojej roli. Jeżeli nie masz przerybionego zbiornika, nie sypiesz wiadrami pokarmu, to mało istotna jest rola filtra mechanicznego w akwarium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HW-302 całkiem zasypany ceramiką a na wejściu prefiltr-gąbka aquaela.Pierwszy raz czyściłem go po 8 miesiącach ciągłej pracy i całe czyszczenie polegało na przepłukaniu koszyczków wodą z akwarium-15 minut roboty.Tak że polecam.A jako mechanik to już zależy co kto lubi.Jak jest możliwość to kaskada jest dobrym rozwiązaniem.A jeśli jest pokrywa i nie chce się jej ciąć,to sprawdzi się jakaś głowica z gąbką.

Dużo zależy też od tego jakie ryby będziesz miał i czy będą rośliny.Jeśli nie będziesz miał wielu ryb i nie będą to jakieś bardzo brudzące ryby, a na dodatek w akwarium będzie sporo roślin to powinien wystarczyć jeden filtr kubełkowy w którym pierwszy koszyczek z watą lub gąbką będzie oczyszczał wodę z zanieczyszczeń mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...