Jump to content

126l podstawowe pytania,jakie produkty polecacie


frev
 Share

Recommended Posts

Akwarium 126l,następujące pytania:

-Jaki filtr kubełkowy polecacie do takiego litrażu (biologiczny)? Mam na oku aquael 120,posiada on 4 kosze z czego przerobie je na biologa.

-Jaki filtr mechaniczny polecacie? Mam na oku kaskadowe z marki FZN

-Czy bimbrownia da rade?

Link to comment
Share on other sites

Byłaby. Wydajność filtracyjna nie zależy od marki. Aquael za 200zł, JBL za 400zł, Eheim za 600zł, czy ADA za 6000zł przy podobnej pojemności do HW zapewni podobną jakość filtracji. To jest zależne od wielkości złoża filtracyjnego przede wszystkim. Płacisz za jakość wykonania, materiał, zużycie prądu, pomoc techniczną i bardzo przydatne bajery których HW nie posiada, od choćby regulacji wydajności po kółka do transportu, karbowane węże czy odcinanie zaworów.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem zamiar przerobić go na całkowitego biologa + kaskada całkowity mechanik

Pierwszy zbiornik na media filtracyjne napełnić np. gąbką (mechaniczny filtr), inaczej wszystko co byś miał dalej, będzie się zapychać i nie będzie spełniać swojej roli. Jeżeli nie masz przerybionego zbiornika, nie sypiesz wiadrami pokarmu, to mało istotna jest rola filtra mechanicznego w akwarium.
Link to comment
Share on other sites

Mam HW-302 całkiem zasypany ceramiką a na wejściu prefiltr-gąbka aquaela.Pierwszy raz czyściłem go po 8 miesiącach ciągłej pracy i całe czyszczenie polegało na przepłukaniu koszyczków wodą z akwarium-15 minut roboty.Tak że polecam.A jako mechanik to już zależy co kto lubi.Jak jest możliwość to kaskada jest dobrym rozwiązaniem.A jeśli jest pokrywa i nie chce się jej ciąć,to sprawdzi się jakaś głowica z gąbką.

Dużo zależy też od tego jakie ryby będziesz miał i czy będą rośliny.Jeśli nie będziesz miał wielu ryb i nie będą to jakieś bardzo brudzące ryby, a na dodatek w akwarium będzie sporo roślin to powinien wystarczyć jeden filtr kubełkowy w którym pierwszy koszyczek z watą lub gąbką będzie oczyszczał wodę z zanieczyszczeń mechanicznych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...