Jump to content

[16l] rozlewisko

pasierb
 Share

Recommended Posts

Akwarium 25x25x25 16l

Oświetlenie 11w 6500k 8h

Nawożenie makro sole,mikro pg

co2 2b/s butla

Gh 3

Kh0

ph6,2 6,8

Podłoże pro soill

fauna brak

Flora mech christmas,flame,phonix,wepinng,pelia,heteranthera,hydrokotyle sp.japan,moczarka

Witam akwarium świeżutkie ma może 2miesiące,borykam się z zielenicami na szybach.Podłoże,które zastosowałem wydaje mi się słabo wydajne roślinki po tygodniu zaczęły wykazywać braki.W tym słoiczku rośnie również microzorum thin leaf mini wersja i blyxa.

Opisz dokładnie całe nawożenie ile czego dajesz GH masz niziutkie KH 0 woda pewnie RO - powinieneś stosować jakiś mineralizator - mogą występować braki potasu/magnezu . Przy tak niskim GH magnezu na pewno jest za mało a przy większej dawce potasu może być zablokowana możliwość pobierania go (Mg) przez rośliny.

Witam wodę ro uzdatniam Hydro aqua standard +k,wcześniej miałem hydromineral pg.Magnez podaje w makro taki nawóz npk plus mg.Nie mierzę zawartości poszczególnych pierwiastków staram się lać według kalkulatora i cały czas do przodu.Podłoże tak mi zbija kh.Woda ro u mnie na wiosce nie dałoby rady inaczej pod rośliny.

Wiem Łoren,jednak spróbuje na próbach błędów prowadzić ten zbiorniczek,testy te dokładne są drogie {zresztą wiesz} i jakoś nie uśmiecha mi się ta inwestycja bynajmniej teraz kiedy mam inne wydatki{wakacje}Ewentualnie przejdę na metodę ei w tedy chociaż niczego nie będzie brakowało.Poczekajmy zbiorniczek jest młodziutki niech w pełni dojrzeje a z tym magnezem możesz mieć rację,bo dodatkowo podaje potas z k2so4.

pasierb, nie koniecznie musisz kupywać, ja ci powiem szczerze, ze nie mam testów, ale pilnuję oswietlenia tzn mam odpowiednie, pilnuję podmian wody, a to jest bardzo ważne. Nie mam glonów.

Zainwestuj jedynie w krewetkli najlepiej RC

pasierb, nie koniecznie musisz kupywać, ja ci powiem szczerze, ze nie mam testów, ale pilnuję oswietlenia tzn mam odpowiednie, pilnuję podmian wody, a to jest bardzo ważne. Nie mam glonów.

Zainwestuj jedynie w krewetkli najlepiej RC

Podmiany wody robię regularnie myślałem o crystal redkach.Jednak krewetki są pożeraczami glonów tylko jak u siebie nie znajdę skutku powstawania tego zielonego pyłku to nawet one nie pomogą.Krócej świecić możesz mieć rację i warto spróbować.Jednak mi się wydaje,że to podłoże jest totalnym pochłaniaczem fosforu,azotu i braki tych pierwiastków w słupie wodnym mogą być przyczyną pyłku.

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...