Skocz do zawartości

[16l] rozlewisko


pasierb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium świeżutkie ma może 2miesiące,borykam się z zielenicami na szybach.Podłoże,które zastosowałem wydaje mi się słabo wydajne roślinki po tygodniu zaczęły wykazywać braki.W tym słoiczku rośnie również microzorum thin leaf mini wersja i blyxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie całe nawożenie ile czego dajesz GH masz niziutkie KH 0 woda pewnie RO - powinieneś stosować jakiś mineralizator - mogą występować braki potasu/magnezu . Przy tak niskim GH magnezu na pewno jest za mało a przy większej dawce potasu może być zablokowana możliwość pobierania go (Mg) przez rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wodę ro uzdatniam Hydro aqua standard +k,wcześniej miałem hydromineral pg.Magnez podaje w makro taki nawóz npk plus mg.Nie mierzę zawartości poszczególnych pierwiastków staram się lać według kalkulatora i cały czas do przodu.Podłoże tak mi zbija kh.Woda ro u mnie na wiosce nie dałoby rady inaczej pod rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Łoren,jednak spróbuje na próbach błędów prowadzić ten zbiorniczek,testy te dokładne są drogie {zresztą wiesz} i jakoś nie uśmiecha mi się ta inwestycja bynajmniej teraz kiedy mam inne wydatki{wakacje}Ewentualnie przejdę na metodę ei w tedy chociaż niczego nie będzie brakowało.Poczekajmy zbiorniczek jest młodziutki niech w pełni dojrzeje a z tym magnezem możesz mieć rację,bo dodatkowo podaje potas z k2so4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasierb, nie koniecznie musisz kupywać, ja ci powiem szczerze, ze nie mam testów, ale pilnuję oswietlenia tzn mam odpowiednie, pilnuję podmian wody, a to jest bardzo ważne. Nie mam glonów.

Zainwestuj jedynie w krewetkli najlepiej RC

Podmiany wody robię regularnie myślałem o crystal redkach.Jednak krewetki są pożeraczami glonów tylko jak u siebie nie znajdę skutku powstawania tego zielonego pyłku to nawet one nie pomogą.Krócej świecić możesz mieć rację i warto spróbować.Jednak mi się wydaje,że to podłoże jest totalnym pochłaniaczem fosforu,azotu i braki tych pierwiastków w słupie wodnym mogą być przyczyną pyłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...