Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kotnik 25L i sporo roślinek, pływają w nim czterodniowe gupiki. Przyszedł czas na platka-platynka-zmienniak wielobarwny ,plamisty-Xiphophorus variatus którą muszę już przenieść z głównego zbiornika aby coś zostało z małych. Mam mały plastikowy kotnik i mógłbym wsadzić ja do tego koszyka ale szkoda mi jej wsadzić do tak małego pojemnika. Czy jak wpuszczę ją do zbiornika to powyżera mi gupiki czy już małe dadzą radę z nią przeżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że variarus to zmianniak wielobarwny, maculatus plamisty. To nie to samo. Platka to zazwyczaj określenie do plamistego. ;)

 

W plastikowym kotniku, ryba może być na czas porodu. Później trafi do głównego zbiornika, nic jej nie będzie. Przy czym nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy, jak powiem że jeśli nie masz w głównym zbiorniku jakiś terminatorów w stylu brzanek, albo bojków, to wiele młodych powinno się tam uchować naturalnie. Zresztą ma to swoje zalety patrząc pod kontem hodowlanym, bo na starcie usuwasz osobniki najsłabsze, chore i z wadami genetycznymi, co jest korzystne dla całej populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...