Skocz do zawartości

Z kim bojownik?


abecajka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł hodowli bojownika w akwa 112 litrów.

Obecnie są w nim jeszcze 2 stare skalary, 3 pomarańczowe samice mieczyka i 2 ciemne samice molinezji.

Czy bojownik mógłby z nimi koegzystować?

Ewentualnie z samymi skalarami lub molinezjami/mieczykami?

Akwarium obecnie po gruntownym czyszczeniu ale zazwyczaj gęsto zarośnięte.

 

Przeniosłam do odpowiedniego działu.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary są stare. Nikt ich nie weźmie. Mają coś ok. 5 lat.

Po co mi samiec molinezji/mieczyka? Nie potrzebuję małych.

Sorry ale dla 5 rybek i 2 skalarów 112 litrów to wystarczający litraż. :geek:

To bojownik może dołączyć do obsady czy nie? Chodzi mi o 1 samca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary nie są stare, normalnie żyją i 10 lat. Nie masz dużo ryb, ale masz tam ryby które potrzebują przynajmniej 2x większego litrażu.

Zamiast kisić kolejne 5 lat skalary w zbyt małym baniaku, znajdź im większy dom. Jak poszukasz to problemu nie będzie, ludzie nie szukają tylko młodych ryb.

 

Zamiast tych 2ch nieszczęsnych skalarów, kup sobie nawet 20 małych rybek, które się nadają do tego litrażu i którym zapewnisz optymalne warunki. Przykładowo: 20 neonów, do tego bojownik. Będzie komponowało to się dużo lepiej niż 5 ryb.

 

Do skalarów w 112l, bojownik, absolutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skalary nie są niestety rasowe. To czarno białe kundelki.

 

A co to jest rasowy skalar? Najprostsze pręgowane skalary to są normalne ryby i takie być powinny. Jeśli myślisz o cukierkowych złotych czy cholera wie jakich skalarach jak o rasowych, to w złą stronę idziesz ;p

 

Parę skalarów sprzedasz bez problemu tylko musisz zaznaczyć, że są parą.

 

 

 

Za ten czas przebadaj sobie wodę w akwarium i w kranie, bo może się okazać, że masz warunki niesprzyjające hodowli ryb z tych terenów, ale za to idealne dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...