Skocz do zawartości

obsada do 650?


blade
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam zbiornik trochę większy ale nie chcę zbyt dużych ryb

moja wstępna propozycja wygląda tak:

 

otosek 2-3

neon 20

ramirezy 4

szczupieńczyk pręgowany 2

bystrzyk 8

piskorek 3

bojownik 1+2

sumik szklisty 4-5

prętnik karłowaty 6

kosiarki 2

kiryśniki 3

bocja tygrysia 1

Może ktoś zweryfikuje to co jest albo coś zaproponuje dodatkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony poddadzą Ci się pod dorosłym szczupienczykiem ze sporym prawdopodobieństwem.

 

Blade, tak duży zbiornik na ogólniaka to aż przykre. Jakiś biotop/pseudobiotop albo typowy nature/roślinniak cokolwiek. Byle nie ogólniak :P

 

Jakie wymiary zbiornika? Jakie masz parametry wody?

 

Rybki które proponujesz są w nieakceptowalnych proporcjach.

 

Jak opiszesz wymiary zbiornika i parametry wody to będzie można myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa rybna. Zbyt wiele gatunków, w tym 3/4 stadne w ilościach <6 sztuk. Tak być absolutnie nie może.

Dużo lepiej niż takie pomieszanie z poplątaniem wyglądałoby coś w takim stylu:

-150x neon Innesa.

-1+6 bojowniki

-4x ramirezy.

-20x sumik szklisty.

-15x otosek/15x kosiarka

-15x piskorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma dł.200, wys. 70, głeb. 46-60 - nie jest to ideał ale akurat taki dostałem woda miękka i pH 6,4

Skład podany przez Atreyu jest ok tylko nie wiem czy nie za mało dennych?

Bocje myślałem trzymać tylko ze względu na ślimaki, które zawsze się gdzieś pojawią,

co do kosiarek miałem w ogóle wątpliwości czy nie będą za agresywne dla neonów ale jeśli nie to fajnie zwiększyć "pogłowie"

Rozumiem że przy tym składzie prętniki odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obsada proponowana przez Ciebie, jak już zauważyli poprzednicy nie do zaakceptowania. Bocja to ryba stadna, jedna sztuka to opcja bez sensu zupelnie, trzeba co najmniej sześć sztuk . Neon inessa w słusznej liczbie czyli +100, do tego pielęgniczki - kakadu bardzo fajnie się prezentują, na dno wrzuciłbym albo jak sugerował ktoś wcześniej - kiryska pandę, albo kiryśnika czarnoplamego i to w ilości pięciu sztuk, sam mam 450 l i cztery sobie żyją - ta ryba też bardzo dobrze czuje się w stadzie, bardzo fajna nikomu nie wchodząca w drogę rybka do której mam ogromny sentyment. Nie przekombinuj z ilością gatunków bo zrobi ci się misz masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium zasługuje na wyjątkowe ryby. 650L z ogólniakiem? Proszę Cię zrób coś wyjątkowego, coś czym mógłbyś zagrać nam tutaj "na gulu" :D . Ja proponuje jakieś średniej wielkości Channy, ewentualnie BW z Pawiookimi, lub inną agresywną pielęgnicą dorastającą do zacnych rozmiarów. Ryby które podałeś zwyczajnie przy takim litrażu byłyby niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM

Przyznam że taka opcja odpada chodzi mi raczej o stworzenie biotopu gdzie małe ryby będa się mogły swobodnie czuć nie musi być ich widać od razu niech sobie spokojnie egzystują a jak będa chciały to się pokażą wydaje mi się że na tym polega obserwacja rybek w akwarium. Natomiast z dużego zbiornika wpuszczając duże ryby robi się poprostu efekt złotej rybki w kuli.

Dzięki za pomysł ale mamy różne podejście do tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chciałbym bitop niekoniecznie 100% natural

skłaniam się do Twojej propozycji

30x pstrążenica marmurkowa

70x zwinnik blehera

1+1x akarka paskowana

1+3x pielęgniczka kakadu

20x kirysek panda

15x otosek

no chyba że masz jeszcze jakiś ciekawszy pomysł?

bo z gurami to jakby to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...