Skocz do zawartości

Ramizery -czy warto


Gupiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po radosnej nowinie ( moja mama sama wyszła z inicjatywą 100L zamiast 60L :o ) przystąpiłem do zmieniania obsady i czytając klika wątków z Ramizerkami pomyślałem czemu nie . Zabrałem się do poszukiwania informacji o nich i własnie nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy one wiążą się w pary na całe życie ? To oznacza , że po kupieniu parki w sklepie możemy po prostu nie trafić i rozdzielić rybki z ich wybranymi wcześniej życiowymi partnerami ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem w sklepach można kupić już dobrane parki, lecz w przypadku zakupu młodych osobników najlepiej kupić kilka sztuk tak, aby same dobrały się w parkę.

 

Co do wiązania się na całe życie- w sprzyjających warunkach to prawda, ale w przypadku śmierci partnera/partnerki nie narzekałyby na obecność nowego towarzysza... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękne ryby, posiadam dwie w swoim akwarium. Powiem jak było w moim przypadku. Miałem Samca i mniejszą samiczkę, nawet doczekałem się ikry, niestety kiryski zjadły. Później samiczka zdechła i został mi tylko samiec. Dokupiłem więc mu dwie duże samice. Jak tylko wpuściłem zaloty od razu, raz do jednej, raz do drugiej. Przepiękne tańce godowe. Niestety po 2 tygodniach, samiec zdechł. Zostały mi dwie samice, jedna jest blada, druga ma bardzo wyraziste kolory. Gdy był jeszcze samiec, obydwie były pięknie wybarwione... Nie wiem czemu jedna z nich teraz jest cały czas blada. Nie są wobec siebie agresywne. Może jakaś żałoba za samcem? nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...