Jump to content

Ramizery -czy warto


Gupiczek
 Share

Recommended Posts

Po radosnej nowinie ( moja mama sama wyszła z inicjatywą 100L zamiast 60L :o ) przystąpiłem do zmieniania obsady i czytając klika wątków z Ramizerkami pomyślałem czemu nie . Zabrałem się do poszukiwania informacji o nich i własnie nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy one wiążą się w pary na całe życie ? To oznacza , że po kupieniu parki w sklepie możemy po prostu nie trafić i rozdzielić rybki z ich wybranymi wcześniej życiowymi partnerami ?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Czasem w sklepach można kupić już dobrane parki, lecz w przypadku zakupu młodych osobników najlepiej kupić kilka sztuk tak, aby same dobrały się w parkę.

 

Co do wiązania się na całe życie- w sprzyjających warunkach to prawda, ale w przypadku śmierci partnera/partnerki nie narzekałyby na obecność nowego towarzysza... :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo piękne ryby, posiadam dwie w swoim akwarium. Powiem jak było w moim przypadku. Miałem Samca i mniejszą samiczkę, nawet doczekałem się ikry, niestety kiryski zjadły. Później samiczka zdechła i został mi tylko samiec. Dokupiłem więc mu dwie duże samice. Jak tylko wpuściłem zaloty od razu, raz do jednej, raz do drugiej. Przepiękne tańce godowe. Niestety po 2 tygodniach, samiec zdechł. Zostały mi dwie samice, jedna jest blada, druga ma bardzo wyraziste kolory. Gdy był jeszcze samiec, obydwie były pięknie wybarwione... Nie wiem czemu jedna z nich teraz jest cały czas blada. Nie są wobec siebie agresywne. Może jakaś żałoba za samcem? nie mam zielonego pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...