Skocz do zawartości

Nietypowe 270l.


west000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem propozycję stania się szczęśliwym posiadaczem akwarium o poj. 270l.

Jego wymiary są nieco niestandardowe 150x30x60h

Przy tej wysokości, automatycznie jako obsada nasuwa się pozycja Pterophyllum Scalare. Obawiam się jednak że 30cm szerokości to troszkę mało.

Może padną tu jakieś inne propozycje?

Obowiązkowo musi być przy tym trochę zielska, a i obsada raczej z niższej pułki cenowej.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od długości i wysokości, bok taki jak w 54l dyskwalifikuje baniak pod skalary czy palety. Za wąsko. Ja bym tam raczej widział bardzo duże stado jakiś małych ryb, niż kilka dużych sztuk. Sam daj jakieś propozycje, przejrzyj te tematy i powiedz czy coś Ci się podoba:

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-112l-128l-t32927.html

Przy czym z ostatniego nie wszystkie ryby będą się nadawać, ze względu na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedziecie mnie równo:

 

Kardynałkarium z przylgami i małymi piskorzowatymi ze strumieni górskich. To akwarium jest do tego IDEALNE. Sprzęt do takiego akwa to dodatkowe 60-100 zł, a ryby są tanie.

Ja Cię nie zjadę :) Co więcej podpisuje się pod twoją propozycją.Do autora:No niestety akwarium z tą szerokością jest za małe na te większe rybska(np.pawiookie),co do skalarów to niestety bok akwa jest za krótki(min.40cm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie zaskoczyły mnie Wasze wypowiedzi.

Jak napisałem: wysokość od razu nasunęła mi tę rybkę, ale szerokość już mniej.

Niestety na kardynałkarium raczej też nie mogę sobie pozwolić. Wymagało by to utrzymywania dość niskich temperatur, a z tym miałbym spory problem zwłaszcza latem.

 

 

Co powiedzielibyście na biotop "północnej Australii"?

 

Tateurndina ocellicauda

Melanotaenia praecox

Iriatherina werneri

Melanotaenia boesemani - ta już troszkę większa

 

Może w tym kierunku się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch wody by odpowiednio schłodził, całość. Kardynałki z resztą żyją w miejscach gdzie również są pory roku. Z resztą temperatura pokojowa jest akurat poprawna dla tych ryb.

 

Ogólnie przy wąskim akwa jakiekolwiek ryby rzeczne lepiej czułyby się przy wyraźnym prądzie wody, ponieważ płynięcie pod prąd zajmie dużą część ich sił i uwagi, a co za tym idzie mała szerokość nie będzie przeszkadzać w nawracaniu.

 

Parę schematów.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...