Skocz do zawartości

Drobniczki i 54L


Gupiczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do zamknięcia ! :)

Witajcie !

A więc przeprowadzka coraz bliżej więc i nowe akwarium się marzy . Jakoś tak wyszło , że rybki z Ameryk podobają mi się najbardziej . I o to co wymyśliłem do akwa standardowego 60 x 30 x 30 :

6 x Otosków / Kiryski Panda ( i tu pytanie , które polecacie )

4 x Platki

3 x Gupiki Endlera ( Problem z samicami niestety jest :( )

5 x Drobniczka jedndniówka

Wszystko pięknie ale niestety zmartwiłem się drobniczkami , które są małe i niewiem czy będą się dobrze czuły w takim akwarium . Mile widziane spostrzeżenia :) . Dodam , że mam też dostęp do mieczyków żółtych . Zdaję sobie sprawę , że to już byłoby za dużo ale gdyby kóryś gatunek miał odpaść to na rezerwie siedzą mieczyki . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy drobniczce samej może jednak. Otoski, kiryski wolą miękką wodę, podczas gdy reszta średnio twardą do twardej. Platka urośnie chyba za duża na 54 litry, a przede wszystkim drobniczki na jej tle nie będziesz widzieć. Może lepiej drobniczka, gupik i jakaś słodkowodna amerykańska kreweta ?

 

Platka i mieczyk to przyduże ryby jak na ten litraż.

 

Pewien jesteś że mieczyk żółty a nie jakaś wariacja na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platki już mam w mniejszym akwarium i niechciałbym się ich pozbywać . A gdyby drobniczki odpadły to te trzy gatunki mogą sobie żyć (otoski , platki , gupiki ) ? Ogólnie to ogranicza mnie szafka 60 x 40 więc mógłbym mieć większe akwarium ale byłby problem ze zdobyciem takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco powiem, bo oprócz mieczyków żółtych hodowałem wszystko o czym jest tu mowa. Będzie że się Ciebie uczepiłem, bo znowu Cie cytuje, ale trudno. :P

Otoski, kiryski wolą miękką wodę, podczas gdy reszta średnio twardą do twardej.

I tutaj znowu. Do dyskusji o wymaganiach, trzeba znać obecne parametry. Hodowla pand w jakiejś zwykłej, typowej, może nie miękkiej, ale też znowu nie skrajnie twardej wodzie to nie zbrodnia. Otoski po odpowiedniej aklimatyzacji też tolerują dolne zakresy żyworódek bez najmniejszego problemu.

Platka i mieczyk to przyduże ryby jak na ten litraż.

Platka [zmienniak plamisty] 6cm. Mieczyk Hellera, jest 2x większy. Mieczyk żółty, jest mniejszy od platek.

Platki spokojnie się nadają, podobnie jak mieczyki żółte. To nie są duże ryby, byleby tam mieczyka Hellera nie dawał, albo zmienniaków wielobarwnych - też często opisywanych jako platki. ;)

Pewien jesteś że mieczyk żółty a nie jakaś wariacja na temat?

To jest dobre pytanie, bo clemenciae to skrajna rzadkość.

 

Jeśli masz dostęp do takich ryb, rób baniak dla dzikich żyworódek, hodowlane, sklepowe, nie czyste rasowo platki wtedy olej, no chyba że je wolisz po prostu. Mógłbyś hodować i platki i endlery i drobniczki, ale lepiej skupić się na dwóch gatunkach. Przy czym: z platek i gupików będzie masa młodych, a platki dodatkowo będą wyjadać młode drobniczki. Ogólnie jak chodzi o rozmnażanie, to drobniczki i endlery to dwa przeciwne bieguny. Endlery są nie wiele "gorsze" od pawich oczek pod tym względem, drobniczki wprost przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu po twojej wypowiedzi wnioskuje , że te 4 gatunki mogą zesobą żyć ? Co do akwarium . Okej kupie u szklarza ale co z pokrywą ? Też się ździwiłem gdy usłyszałem o małych mieczykach jakimi są żółte . Ale mój tata również pasjonata ma wielu kolegów , którzy hodują różne różniste gatunki i jeden z nich ponoć posiada te mieczyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci się Atreyu odwinę.

 

Z kontekstu jasno wynika na której rybie się skupiamy. Cały temat rozchodzi się o żyworódki ;p. Jeżeli piszę, że wolą twardszą wodę, to mam na myśli, że twardszą niż reszta obsady, albo do ogólnego odniesienia gdzie te 15*n to woda średnia.

Ja rozumiem że zbrodnią twardsza woda dla kirysków nie jest, ale mimo wszystko jest to argument przeciw. W końcu nie muszę podawać standaryzowanej noty koło argumentu żeby okazywać jak bardzo jest istotny;p

 

A tak to nie mam nic przeciwko cytowaniu mojej wypowiedzi, bylebyś się pierdół nie czepiał sztywniaku ;p

 

Do platek się czepiłem, bo te ryby wyglądają w małym akwarium tak absurdalnie, że to aż głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na str.o żyworódkach jest baza danych na temat ryb żyworodnych w Polsce i jeżeli chodzi o x.clemenciae to ta ryba tam nie figuruje,jako że nikt nie posiada tej ryby,jeżeli faktycznie masz do nich dostęp to człowieku,rób jednogatunkowe i je opychaj,nawet 10zł za jedną sztukę to grosze jak na tak rzadką rybkę.

A są tacy co daliby za nie więcej...

 

Pamiętaj jednak że pojawiło się ostatnio sporo mieczyków hellera zwanych żółtymi ze względu na na ich kolor,lub kolor miecza,jednak nie mają one nic wspólnego z x.clemenciae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...