Skocz do zawartości

piaszczyste jeziorko w dnie akwa. z czego miska?


infidel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będę miał zmianę podłoża w akwarium na czarny kamyszek. Z uwagi na fakt że mam pielęgnice chcę zostawić im plaży kawałek.

Myślę że dobrym pomysłem będzie zrobienie z czegoś jeziorka, chce by ze żwirku powstało jezioro. i teraz mam mały problem a mianowicie z czego je wykonać.

 

Tak by miało wyglądać położenie jego na dnie:

 

Dołączona grafika

 

Wiadomo że całość nie będzie usypana. Myślałem by ze styropianu zrobić coś na kształt miski, wysmarować silikonem i wykleić kamyszkami czarnymi (takie będzie dno) i wtedy do środka nasypać żwirku. I sam pomysł ok ale nie wiem czy styropian nie będzie zbyt kruchy. Dobrze gdyby w razie czego można było wyciągnąć całą "miskę" bez zbędnego wyciągania w pierwszej kolejności piasku.

 

Z czego może być coś takiego wykonane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półmisek ze szkła ale przezroczytego to dobry pomysł ale po co ten styropian, zanie się kryszyć i pływać po powierzchni, ryby zaczną jeść i mogą pozdychać.

Znajdz owalny półmisek wysmaruj go żywicą epoksydową albo nawe sylikonem do akwarium i wysyp na to piasek lub żwirek biały, co tam chcesz na tej samej zasadzie jak wysypanie bułką tartą formy do ciasta. Zostaw to do wyschnięcia. teraz możesz ułożyć na dnie i dosypać na równo reszą żwirku białego. Nie będziesz mią obawy że będzie widać szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał zmianę podłoża w akwarium na czarny kamyszek. Z uwagi na fakt że mam pielęgnice chcę zostawić im plaży kawałek.

Myślę że dobrym pomysłem będzie zrobienie z czegoś jeziorka, chce by ze żwirku powstało jezioro.

 

Zmartwię Cię,ale nie jest to dobry pomysł.

Po pierwsze ze względu na to iż dla pielęgnic najlepszym podłożem jest piasek,po drugie dlatego,że przy pielęgnicach taka plaża/jeziorko nie ma większego sensu na dłuższą metę,po prostu rozkopując podłoże zasypią ten bajer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...