Skocz do zawartości

jak dobrać oświetlenie do zbiornika 450l ?


HUBSON.COM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę jakie dać światło w pokrywę do akwarium 450L (150X50X60).

Teraz mam pokrywę zwykłą plastikową ale nie jest wygodna przy pracy przy zbiorniku. Mam zamiar w najbliższych dniach kupić pokrywę z profesjonalnym oświetleniem ( taką aby nie zdejmować podczas podmiany wody ). Moje oświetlenie aktualnie to 2x T5 54W I 2x T8 36W (chyba taki typ jest T8). W związku z tymi moimi zmianami powinienem teraz założyć 4x T5 54W czy 3x T5 80W ???? Mam ładne rośliny m.in. ładne lotosy i nie chciałbym aby było gorzej. Musi być tak samo albo lepiej. Proszę podpowiedzcie co zrobić aby było lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 3x80wT5 ale do gotowej pokrywy mogą się nie zmieścić - rozwiązaniem może być samodzielne wykonanie pokrywy albo zostawić akwarium otwarte i zrobić przesuwną "belkę" oświetleniowa - ja coś takiego zrobiłem z najmniejszych plastikowych rynien plastikowych w których umieściłem odbłyśniki symetryczne. Całość można dowolnie przesuwać co znacznie ułatwia prace w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzięki za pomoc, właściwie i takim rozwiązaniu myślałem czyli 3x80wT5 a pokrywę zrobię sam i faktycznie myślałem o tych rynienkach

plastikowych które kupię za grosze w elektrycznym sklepie. Jeszcze raz dzięki a jak kiedyś będę mógł to się odwdzięczę :-)

 

 

Dbaj o pisownię!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...