Skocz do zawartości

Ślimaczki czysciciele sanitariusze ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Mam pewien problem z zbiorniku 60l jako podłoża użyłem białego piasku koralowego który bardzo mi się podoba ,ale jak jest czysty rybki niestety brudzą mi ten piaseczek a ciągłe odkurzanie jest dosyć meczące i nie wszędzie mogę dojść , stąd moje pytanie o ślimaczka który pomógł by mi się uporać z tymi odchodami rybek, ale żeby nie pozjadał mi roślin ani krewetek ,czytałem o ZATOCZKU on strasznie się mnoży i było by ok, ale podobno zabiera się za roślinki ,bardzo proszę o pomoc jakiegoś specjalistę od ślimaków , dodam, że w akwarium znajdują się same neony oraz krewetki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic nie zje rybich odchodów, możesz co jakiś czas odmulać, mi też ryby brudzą ale nie widać ani na piasku ani na żwirze ( a odmulam raz na 3 miesiące albo i pół roku?). Według mnie wystarczy dobry filtr i będzie czysto, tylko nie kieruj na podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok rybek,niestety sprzątać trzeba ot wszystko.

Jak masz kłopot z niedostępnymi miejscami możesz delikatnie samym wężykiem ściągać odchody,nieczystości.

Ślimaki również doskonale radzą sobie z nadmiarem opadającego pokarmu na dno.

Nic nie zje rybich odchodów, oprócz bakterii.

Jak się nazywają te bakterie,pilnie potrzebuję

Sam filtr nie służy do wciągania tak grubych nieczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zje rybich odchodów, oprócz bakterii.

Jak się nazywają te bakterie,pilnie potrzebuję

Sam filtr nie służy do wciągania tak grubych nieczystości.

Nazywają się ,,Grzegrzółki'' :twisted:

Chodziło mi o to, że ,,kupa'' się w swoim czasie rozłoży... bakterie raczej mają w tym swój udział. Wiadomo, nic nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, to trwa długo i raczej nigdy nie zniknie, zawsze będzie syf. Odmulanie najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może słyszałeś o ,,zatoczku''? :o

Nic nie zje rybich odchodów, oprócz bakterii. Ślimak może jedynie zjadać glony (ewentualnie rośliny, ale raczej tylko gnijące liście).

Jesteś pewien?

Jeśli tak to oznacza,że o tych ślimakach wiesz tyle co przeczytałeś w sieci,lub po prostu boisz się ślimaków które są pożyteczne w akwarium.

Świderki zjadają odchody rybie i to nie jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak zatoczek zjada rybie odchody, problemem jest tylko jego ciągłe namnażanie ,jak z tym walczyć żeby utrzymać odpowiednią ilość ? Czytałem o ślimaku ,który tępi takie ślimaczki tylko czy jeden nie wymorduje ich wszystkich, poza tym chciałem posiadać jeszcze inne ślimaki i tu moja druga prośba jakie ślimaczki polecicie żeby w akwa ładnie wyglądały, ale żeby roślinek żywych i krewet nie zjadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

Jeśli tak to oznacza,że o tych ślimakach wiesz tyle co przeczytałeś w sieci,lub po prostu boisz się ślimaków które są pożyteczne w akwarium.

Zatoczki zjadają odchody rybie i to nie jest tylko moje zdanie.

Wiem tyle, ile zauważyłem... nie zauważyłem, żeby jakikolwiek ślimak zjadał odchody. Ale skoro to widziałeś, czy wiesz, to się nie wykłócam. Każdy ma prawo do swojego zdania.

 

Walczyć możesz naturalnie, wyrzucając z akwa ślimaki od czasu do czasu, lub możesz kupić helenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie,wielka pomyłka z mojej strony.

Chodziło mi o ślimaka świderka.

Innych ślimaków nie polecam hellenki mogą na głodzie zjeść nawet sporego ślimaka.

Zdechłe ryby też im sprawnie idą.

Natomiast populację łatwo jest kontrolować ilością hellenek w akwarium,na początek daj im się rozmnożyć (piszę o świderkach)wcale tak szybko się nie rozmnażają,mam bowiem osobne akwarium gdzie jako istoty żywe tylko je hoduję jako dodatkowy pokarm dla hellenek.

Co do zatoczka to nie mam doświadczeń z nimi w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli świderek jest tym odpowiednim bardzo dziękuje problem z regulowaniem hellenkami jest taki ze nie chciałbym żeby zjadła mi ślimaka innego bo z tego co wiem to może wsunąć nawet ampularie a tego bym nie chciał więc zostaje mi odławianie chyba ,co sądzicie o takich ślimakach w akawa poza oczywiśćie świderkami (grzegrzół jaką odmianę polecasz bo jest ich troszkę)

 

nerritina tygrys

NERITINA ZEBRA

AMPULARIA BLUE

onion red

HORNED (Clithon corona)

Clithon Diadema

Brotia Pogadula

TYLOMELANIA GOLDEN RABBIT

 

Które z tych ślimaczków polecicie żeby tych krewet i roślin nie pożarły bo zupełnie nie znam się na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...