Skocz do zawartości

Problem z roślinką


tomek230591
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo widać, podejrzewam krasnorosty ale równie dobrze mogą być to okrzemki - daj zbliżenie liścia - opisz dokładnie akwarium bo patrząc na żwirek to albo został dopiero co dosypany albo bardzo często grzebiesz w akwarium.

Dawno już mam ten żwirek po prostu raz w tygodniu czyszczę dno odmulaczem

 

Edit

 

to jak wiecie co to może być i jak się tego pozbyć ?

 

Edytuj posty, nie pisz jeden pod drugim. Dulle

post-14113-13685169612018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie, na moje oko to okrzemki, które mogą zostać zlikwidowane przez rybki Otocinclus sp.(otosik przyujściowy)

 

Pierwszy i podstawowy błąd to cotygodniowe odmulanie dna. Opisz zbiornik i czynności jakie w nim wykonujesz a może dopatrzymy się jeszcze innych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to albo zielenice, albo krasnorosty.

Zależy wszystko od tego, jak wiele tego masz w ,,okolicy'', tylko ta roślina taka jest? Czy całe akwa?

Mam to tylko na tej roślinie

wiadomo cotygodniowa podmiana wody .112l zbiornik to jakieś 12% wody wymieniam

zaczęło mi się tak robić jak miałem wcześniej czarne dno

 

Edit

 

Roślinki są posadzone obok siebie.

Edytuj posty + pisz poprawnie// Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to albo zielenice, albo krasnorosty.

Zależy wszystko od tego, jak wiele tego masz w ,,okolicy'', tylko ta roślina taka jest? Czy całe akwa?

Mam to tylko na tej roślinie

wiadomo cotygodniowa podmiana wody .112l zbiornik to jakieś 12% wody wymieniam

zaczęło mi się tak robić jak miałem wcześniej czarne dno

Za mało wody podmieniasz. Jeśli to rzeczywiście 12%. Wydaje się niewielka różnica, ale jednak do tych 20-25% dużo brakuje. Więć podmieniaj ok. 25l wody na tydzień ;) Jeśli glon jest tylko na roślinie, to nie przejmował bym się. Oczywiście na pewno wzrośnie ilość glonów, ale na pewno to zauważysz ;) Przy podmiankach takie rozgałęzione rośliny, czyli kryptokoryny, anubiasy, itd., oraz mchy, wątrobowce dobrze jest przepłukać, ponieważ na takich roślinach zbiera się najwięcej syfu z akwa, w tym też glony. Dam Ci też radę-im więcej roślin, to tym większa konkurencja dla glonów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...