Skocz do zawartości

[45L] Ogólne


madarczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to jest moja 45.

Filtr: Aquael fan mini 1

Grzałka: Jakaś z termostatem 50W

Oświetlenie: 21W i 15W chce zmienić na 2x 21W

Obsada:

Bojwonik (ma polecieć do 25 jak z nią skończę)

Gupik

 

Rośliny:

Baccopa

Moczarka

Nurzaniec (schowany malutki :P)

I to coś wyglądające jak nurzaniec spiralny

 

I to na tyle by było póki co nie śmiać się z pokrywy;]. I nie za bardzo wiem jak ustawić jasność w aparacie dałem na automat.

Mile widziane propozycje co do obsady.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg259/scaled.php?server=259&filename=obraz004ok.jpg&res=landing

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ps troszkę syfu pływa bo grzebałem w nim ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz światło żarówki czy świetlówki bo strasznie żółte to "jajo" tez nie fajne :P Moczarka na tył bo rośnie ogromna jakiś korzeń i jak wszystko urośnie to będzie cacy. Co do obsady to może harem bojownika 1+2/3 Ale jak się rozrośnie to dopiero a bez co2 będą glony przy takim świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłbym tego otoczaka na skorupę kokosa;] Co do obsady ja bym dał z 10 neonków innesa i może krewetki red cherry( pod warunkiem, że bojownik się z niego wyprowadzi;]). Harem bojownika też byłby ciekawy ale 1+3 bo inaczej samiec zamęczy samice. Ślimaków także bym się pozbył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak moczarka zostaje tam gdzie jest będę ją przycinał tak do 3/4 a baccopa będzie do tafli taki był mój pomysł żeby pół akwarium było w dziczy buszu jak największym ;] co do bojownika pisałem że leci do 25. Obsada myślę nad haremem gupika plus parka ramirez. Światło jest 6500k tylko zdj takie wyszły :/ rozdętki są od uuu dawna kontroluje ilość wyciąganiem i skrobaniem jajek z szyb ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą walki ze ślimakami na tym etapie byłoby przesianie żwirku tak żeby oddzielić ślimaki.

 

Akwarium mi się nie podoba, i mogę założyć, że jeśli nie zmienisz wystroju teraz, to nie będzie się podobać nawet jak zarośnie. Zupełnie poza konkursem to bezzwłocznie wywal ten kamień. Na noc wrzuć liść sparzonej sałaty na dno i wyjmuj po paru godzinach żeby wyłapać jak najwięcej ślimaków. Masz o tyle problem, że te ślimaki mogą same siebie zapładniać.

 

1) To jest bardzo małe akwarium, dlatego żeby wizualnie je powiększyć nadaj spadek do przodu żwirkowi.

2) Wybierz sobie jakąś atrakcyjną roślinę wiodącą i posadź ją tak, aby zasłoniła grzałkę.

3) Tą moczarkę zasadź pod filtrem.

4) Bakopę wrzuć całkiem na tył w pozostałe wolne miejsce.

5) Skombinuj jakiś ciekawszy korzeń, przygotuj i wrzuć go do akwa, byle nie w sam środek - chcesz mieć w końcu miejsce gdzie będą pływać bez problemów rybki.

6) Wykombinuj jakąś roślinkę trawnikową i obsadź resztę dna. Ono i tak nie będzie wykorzystane jakoś specjalnie przez gupiki i bojki, a będzie wyglądać bardziej estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta po pierwsze bakopa jest już całkiem na tyle po drugie mi się to bardzooo podoba ;] Sver dajesz mi opis takiego wiesz ładnego akwa w standardzie a ja takiego nie chce;] korzeń nie. Jajo może wyrzucę faktycznie. Tak ps uparliście się na zlikwidowanie ślimaków a mi one nie przeszkadzają w żaden sposób ;] Wszyscy takie szablonowe podejście ;p co to żwirku jest tak na przodzie 1cm na tyle 4cm ;] Czarne tło może będzie Tuptuś tia nie ma ciekawych obsad ciągle to samo 10 neonów harem gupika itd itd sam coś wykombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madarczyk, mi nie przeszkadzają ślimaki, zostaw, sama lubię. Zawsze można dać potem parę helen.

Nie wiem czy to dobry pomysł, będą miały jeszcze mniej miejsca do pływania.

Zawsze jest jakaś ciekawa rybka. Powiedz nam które Ci się najbardziej podobają, a postaramy się coś wykombinować, chyba, że ma tak zostać jak jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...