Skocz do zawartości

Wytrzeszczone oczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu zachorowala mi molinezja (miala wytrzeszczone oczy i ja wygielo) przenioslam ja do oddzielnego zbiornika i leczylam costapurem, udalo mi sie ja wyleczyc i powrocila do akwarium. Teraz historia sie powtorzyla z wytrzeszczem oczu tyle ze inne ryby tez sie zarazily ale nie w takim stopniu jak ta molinezja... leczylam je omnipurem-nie pomoglo teraz lecze je costapurem-nie widac zadnej poprawy... prosze o pomoc oto zdjecie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b2 ... 8c2eb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/426 ... 12db4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkowe objawy posocznicy. Tak niektóre ryby mogą nie przeżyć , ogółem chorobę uważało się kiedyś za nieuleczalną , a bactopur , to jedyny znany mi środek który sobie czasami z nią radzi. Więc zostaje tobie bactopur, lub eutanazja ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałam ze przy posocznicy są tez nastroszone łuski a tego objawu u mnie nie ma... wczoraj urodziły mi się małe molinezje czy jak za parę dni zacznę leczyć ryby bactopurem one nie padną?

czasem nie ma wszystkich objawów ;)

niektóre preparaty mają skutki uboczne, jeden z mi znanych to zahamowanie wzrostu narybku :x na opakowaniu powinno pisać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie te oczy to jedyny objaw... a ze narybek bedzie wolniej rosnac to nic wazne zeby mi nie padl... czyli u ryb ktore przejawiaja jak najmniej objawow choroby nie powienien raczej nastapic zgon...?

chodzi o całkowite zatrzymanie wzrostu czyli mogą nigdy nie osiągnąć dorosłych rozmiarów :(

wszystko zależy od tego jak organizm ryby wewnątrz zareaguje na chorobę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wytrzeszcz ale również i skrzywienie ciała wskazuje na tą chorobę, ale skoro uważasz że t nie to to nie znam innej

choroby która by miała podobne objawy. Bactopur też może nie pomóc, a jak jeszcze poczekasz to nie będzie co leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no innego wyjscia niemam leczyc musze... powiem tak u dwoch chorych ryb zauwazylam ze obie poza wytrzeszczonymi oczami maja jakby zlota poswiate łusek... to by wskazywalo na plesniawke tylko te oczy ehh... i jeszcze pytanko lepszy bactopur w plynie czy w tabletkach czy to ogolnie wszystko jedno? I czy u doroslych ryb tez moze byc zachamowany wzrost? I z kąd ta choroba wziela sie w moim akwa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...