Skocz do zawartości

Zmiany w 700l


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Pomyślałem , że czas na zmiany. Mój zbiornik funkcjonuje już jakiś czas a jednak mi się nie podoba. Dziś pomyślałem , że odpuszczę nową kolarkę i zainwestuje w remont akwarium tylko pytanie jest jest sens. Zaraz podam propozycje moje na zmiany w punktach żeby było przejrzyście.

 

1. Zmiana samego zbiornika na full opti white 12mm w szlifie trapezowym w przeźroczystym silikonie.

2. Podłoże zamiast JBL Manado dać Ada new amazonia (chociaż w sklepie facet wyliczył , że wyjdzie 960zł)

3. Dodatkowe oświetlenie łącznie 320w.

4. Rośliny w stylu trawnik nie znam się na gatunkach ale liczę tu na propozycje z waszej strony. Z tyłu będzie nurzaniec olbrzymi.

5. I najważniejsze zmiana obsady , dałbym mniejsze zbrojniki powiedzmy L-200 z 3 sztuki + neon i na tym bym zakończył.

6. Woda myślę , że 100% RO bo nie chcę już używać torfu. Zależy mi na wodzie jak kryształ żeby wykorzystać efekt szyb.

7. Filtracja 2x JBL e1501 (jeden jako mechanik tylko )

Czy takie zmiany mają sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz akwarium 160x60x70 front opti 10mm , osada to gibbicepsy i plecostomusy + pirania nattereri , z przodu ala trawnik ale często leci do góry , nurzańca sporo. Filtracja jbl e1501 , woda kasztanowa. Podłoże Manado jakieś z 70L. Oświetlenie 2x80 w ciepłej barwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart sam nic nie zmieni. Ryby zostaną , podłoże też. Jeśli miałbym już robić tak olbrzymie zamieszanie to wolałbym zrobić od nowa. Uzyskać po prostu świetny efekt wizualny dzięki wzmocnionej filtracji i OW. Elki sam jakiś bo lubię tylko teraz zamiast 50cm smoków dałbym takie które maja max10cm więc i siła przebicia zupełnie inna. Pirania akurat jeśli chodzi o pozbycie sprawia największy problem wśród chyba wszystkich ryb. To jest tylko jedna sztuka , która jest dość agresywna nie ma co ukrywać, przyzwyczajona do bardzo dużej przestrzeni i życia tylko ze zbrojnikami tak na prawdę. Chyba , że ktoś zna kogoś by byłby nią zainteresowany i ma zbiornik minimum 450l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie mniejsze ryby wtedy rośliny będą się trzymać. Myślę o hordzie neonów ale tylko inessa to ta najbardziej mi się podobają mimo iż nie są najtańsze. A jakieś malutkie elki ewentualnie zwykłego zbrojnika niebieskiego. No i neony nie są jakieś strasznie długowieczne więc nie będzie problemu później co z nimi zrobić bo pewnie nawet i 4 lat nie będą żyły. A nawet jeśli to rybki można łatwo sprzedać a z tymi wynalazkami to jest różnie. Chętnie jakbym miał dostęp wróciłbym do piranii ale skąd ja wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim baniaczku jeśli miałyby być ryby większe a nie niszczące roślin to może tęczanki i brzanki denisona...zbiornik duży , duża przestrzeń do pływania idealne warunki dla tych ryb a i widoki przednie. W moim zbiorniku prezentują się super ( mnie się podoba :D ) new-guinea-old-rainforest-stary-las-tropikalny-1i2-t45792.html. A co do samego zagospodarowania - jeśli zbiornik OW to grzechem by było nie wykorzystanie go jako akwarium roślinnego (ewentualnie morszczak) Zrobiłbym prawidłowy start z dobrym podłożem (niekoniecznie drogim ;) ) przemyśl roślinność - Taki zbiornik daje potężne możliwości aranżacji - to już dość duży projekt więc warto się do niego przygotować kompleksowo. Będę z zaciekawieniem śledził losy baniaczka i jeśli będę umiał to na pewno pomogę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt miejsca jest dużo. Z elek myślę L-018 , L-047 L-200 (uważam ,że wymiary tych ryb nawet 25cm są niemożliwe do uzyskania w akwarium). Zgadza się tylko jak będzie na prawdę dużo roślin to będzie pewnie potrzebna butla , której nie kupię na pewno jak już wcześniej pisałem. Myślę cały czas jak to zrobić. Podłożę jeśli zmienię to na pewno ADA , jeśli zmiany to wszystko zrobię tak aby to już raczej było ostatnie akwarium w życiu. Chciałem zmienić na 200x60x60 ale brakuje mi w pokoju jakiś 15cm ... więc na ostatniej modyfikacji nie będę żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...