Jump to content

JBL'owskie światło.


Recommended Posts

Jako, że jestem zwolennikiem raczej pewnych marek dlatego chodzi mi po głowie kupno świetlówek Solar Tropic JBL 36W, co prawda mają one 4000K, ale mimo to słyszałem o ich wysokiej skuteczności i niezawodności. Czy ktoś z Was używał tego światła? Jakie ma o nim zdanie? Na jaki kolor świeci?

Link to comment
Share on other sites

Akurat tej nie używałem, ale używałem jbl solar ulra natur , jakoś rewelacji nie widzę, a i tak pewnie ktoś dla nich to produkuje np philips , więc wydaje mi się że to strata kasy, tym bardziej że co rok idą won.

Link to comment
Share on other sites

Bo widzisz, mam obecnie 2xOsram Fluora 36W i zastanawiam się co dodać do drugiej lampy [x2] by uzyskać ładne ubarwienie ryb, a jednocześnie nie stracić rośliny, która jest dość pokaźna i piękna przy tym zachowując klimat BW. Woda tak czy siak będzie wzbogacona o szyszki olchy, korzenie i kokosy więc swoje zrobią, kwestia teraz doboru drugiej części światła.

 

edit:

 

Znalazłem teraz na szybko coś takiego: PHILIPS ACTIVIVA NATURAL 36W 8000K, z opisu wynika że idealnie odzwierciedla naturalne światło wspomagając wzrost roślin i wzmacniając kolor ryb. Ale wiadomo, pisać mogą, a fakty bywają różne.

 

I jeszcze jedno: OSRAM SKY WHITE T8 36W 8000K.

 

I dylematy :(

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...