Skocz do zawartości

dobór oświetlenia


dorota2204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będę miała robioną pokrywę.Akwarium ma wymiary 100/50 chciałabym mieć oświetlenia 0.65 W na litr.Ile świetlówek muszę zamontować? Chciałabym żeby to były świetlówki T5.

 

Przenoszę do odpowiedniego działu // lopezz

 

P.S- Zwróć uwagę na pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyliczyć ile świetlówek będzie trzeba dać przydałaby się jeszcze wysokość akwarium bo podałaś tylko dwa wymiary.

 

100x50x? = ?:1000x 0,65= ilość W ile potrzebujesz do oświetlenia akwa .

 

Świetlówki dobierasz najdłuższe jakie wejdą do pokrywy żeby równomiernie oświetlić akwarium lub nieco krótsze i 2 dodatkowe świetlówki w poprzek przy bokach aby doświetlić właśnie boki przy których najczęściej brakuję kilka W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki 54W nie wejdą są za długie- 115cm.

Dlaczego akurat 4x39W ?

Co jeśli zbiornik będzie miał 40cm wysokości?- wyjdzie wtedy 0,78W/L

Co jeśli zbiornik będzie miał 60cm wysokości?- wyjdzie wtedy 0,52W/L

Koleżanka powiedziała że chcę mieć 0,65W/L więc jednak powinniśmy znać tą wartość żeby doradzać co kupić ;)

Następna sprawa to taka że świetlówka 39W ma długość 85cm więc boki będą niedoświetlone co automatycznie wymusza na nas sadzenie roślin mniej wymagających a nie koniecznie tych które nam się podobają. Sam na początku o tym w ogóle nie pomyślałem i niestety czeka mnie przeróbka pokrywy i oświetlenia. Jeśli ma to być faktycznie akwarium roślinne a po ilości światła wszystko na to wskazuję to lepiej zrobić wszystko raz a dobrze i nie robić sobie dodatkowych kosztów w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...