Skocz do zawartości

Ikra Kirysków spiżowych


olokris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest następujący. Kilka dni temu wróciłem do domu po całym dniu nieobecności. Zaglądam do mojego akwarium, a tam ikra. Naprawdę dużo jajeczek, przyklejonych do liścia na którym zawsze skalary składają ikrę. Byłem pewien, że to ikra skalarów, nasypałem rybką jeść, i obserwowałem co się dzieje. Normalnie, parka skalarów która mi się trze w akwarium, zaciekle broni jajeczek, natomiast tym razem, kiedy jeden ze skalarów wypatrzył ową ikrę, zaczął ją podjadać, nim się zorientowałem, reszta skalarów dołączyła i w minutę zeżarły wszystko. Stąd moje pytanie. Ikra którą zdążyłem ujrzeć przez minutę różniła się od ikry skalarów. Była nieco mniejsza, a przynajmniej tak mi się wydaje, no i była lekko czerwonawa. Myślicie, że mogła to być ikra kirysków? Nie znalazłem żadnych informacji ani solidnego zdjęcia, jak wygląda ikra kirysów, może ktoś z was wie i mógłby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj, ale czy ktoś z was widział taką ikrę? Jajeczka były mocno sklejone, bo skalary musiały mocno uderzać o liść żeby ją zjeść. Czytałem, że kirysy składają ikrę w różnych miejscach, a szyba jest miejscem najbardziej lubianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, a że w tym znalazłem odpowiedź na swoje pytanie pozwolicie, że podepnę się i zadam kolejne a mianowicie:

Kirysy składają po kilka ziaren i samica przykleja je po całym akwarium. U mnie była w kilkunastu miejscach po od jednego dwóch ziaren do kilkunastu.

Ikra jest przeźroczysta lecz biaława wielkości około 1 mm.

Ja mam kirysy pstre.

Otóż szukałem odpowiedzi co mogło złożyć ikrę i wszystko się zgadza, gdyż zauważyłem na przedniej szybkie 5 takich ziarenek, czy są gdzieś jeszcze nie wiem, nie szukałem, muszą to być kiryski gdyż w akwarium mam jeszcze neony simulansy i razbory klinowe więc one odpadają. No ale moje pytanie jest takie, ile taka ikra "dojrzewa" po jakim czasie można się spodziewać małych ? Tak szczerze to nie wydaje mi się żeby teraz coś z tego było, ale jak raz złożyły to może jeszcze się kiedyś uda. Aha moje kirysy to pigmeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...