Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze ryb do istniejącego akwarium.


koveras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otrzymałem ostatnio od kolegów z pracy akwarium 250 L. W tej chwili są tam następujące ryby: sum rekini (25 cm), glonojad lamparci (25 cm), mały glonojad czarny, kirysek i mały sumik.

Praktycznie wszystkie te ryby poruszają się przy dnie, cała górna część akwarium pozostaje niezamieszkana. Chciałbym wpuścić tam kilka kolorowych rybek aby zrobiło się tam weselej. Pytanie tylko czy są kolorowe rybki co będą żyły w zgodzie z tymi istniejącymi rybami i będą im pasować warunki temperaturowe które wymuszają obecni mieszkańcy.

Z góry dziękuję za każdą dobrą radę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć na pewno coś się da, ale te rybki mogą jeszcze podrosnąć. Nie będą się czuć tam komfortowo.

Najpierw oddaj gdzieś te rybki i zastanowimy się nad obsadą.

Propozycji jest sporo. Najlepiej przejrzyj encyklopedie na stronie SA lub podklejone tematy w dziale Obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otrzymałem ostatnio od kolegów z pracy akwarium 250 L. W tej chwili są tam następujące ryby: sum rekini (25 cm), glonojad lamparci (25 cm), mały glonojad czarny, kirysek i mały sumik.

Z 2 pierwszymi wymienionymi rybami sprawa jest prosta tzn potrzebują większego zbiornika. Zastanawia mnie natomiast skąd wszyscy, tu piszący wiedzą z góry, że "mały glonojad czarny" oraz "mały sumik" nie nadają się do 250l. Dobrze było by gdybyś wrzucił fotki tych 2 ryb, bo gdy już będzie wiadomo co to za gatunki może się okazać, że da się coś do nich dobrać. Wymiary samego szkła też będą pomocne w wyborze obsady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otrzymałem ostatnio od kolegów z pracy akwarium 250 L. W tej chwili są tam następujące ryby: sum rekini (25 cm), glonojad lamparci (25 cm), mały glonojad czarny, kirysek i mały sumik.

Z 2 pierwszymi wymienionymi rybami sprawa jest prosta tzn potrzebują większego zbiornika. Zastanawia mnie natomiast skąd wszyscy, tu piszący wiedzą z góry, że "mały glonojad czarny" oraz "mały sumik" nie nadają się do 250l. Dobrze było by gdybyś wrzucił fotki tych 2 ryb, bo gdy już będzie wiadomo co to za gatunki może się okazać, że da się coś do nich dobrać. Wymiary samego szkła też będą pomocne w wyborze obsady.
Bo glonojad czarny którego widziałem w palmiarni w Poznaniu miał ze 40 cm długości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo glonojad czarny którego widziałem w palmiarni w Poznaniu miał ze 40 cm długości.

Po samym opisie "mały glonojad czarny" jesteś w stanie ze 100% pewnością rozpoznać o jaki gatunek zbrojnika chodzi? To, że w palmiarni w Poznaniu jest 40 cm glonojad nie oznacza, że kolega ma takiego samego. No chyba, że pracuje w tej palmiarni i stamtąd dostał ryby i szkło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dostał czemu nie, może jego wuja pracuje i mu dał.

Mam jednak mały problem bo nie mogę znaleźć w necie ryby, która podpisana była jako glonojad czarny (łacińskiej nazwy nie pamiętam). Muszę odwiedzić palmiarnię i sprawdzić po nazwie łacińskiej.

 

Michał84:Ponieważ autor tematu nie odzywa się od 10dni,zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...