Jump to content

moje pierwsze akwarium

Recommended Posts

112l

filtr Aquarel fan 2 plus

grzałka Aquarel 150W

żwirek - mieszanka drobnego z średniej wielkości kamyszkami , generalnie dość drobny

Akwarium założyłam jakieś 3 tygodnie temu. Przy zalaniu wlałam Tetra PlantaMinwg zaleceń ,z kolei wczoraj również wg zalecień na buteleczce - Aquaflora z Zooleku. W związku z tym jako ,że jestem początkująca :) potrzebuje rad i cierpliwości :)

Moje roslinki to -

hygrofila polispermia

Ludwigia peruviana

Krynia rzemieniolistna

nurzaniec

Hydrokotyle nerkolistne

echinodorus lena

gałęzatka kulisa x 2

I co teraz ?

Kilka dni temu dostałam od znajomego Krynie rzemieniolistą, ale niestety listki opadły na dno , a była wysoka , bo z akwarium 450l. Wsadziłam na tylni kąt akwarium tak ,że przykrywała częściowo tafle wody. Niestety już jej nie mam. Czy to przez to ,że była zbyt długa ?

jakieś dwa tygodnie nawoziłam Aquaflorom Zooleku i jakiś czas było dobrze teraz znów roślinki marnieją. Bardzo dużo ostatnio wydałam na akwarium i nie mam możliwości zainwestować w bimbrownie czy butlę. Czy poprawi się jeśli kupie nawóz mikro i makro ?

Jak szaleć to szaleć :)Kupiłam dyfuzor i 1000ml CO2 razem w cenie 18 zł. Podobno na 112stkę ma starczyć na niecałe 2 miesiące. Roślinki już odżyły :)

Pozdrawiam

P.S

Świetlówki T8 18W

Mam prowizoryczny dyfuzor jaki był w komplecie i butelkę. Wszystko zamontowane , ale nie wiem jak często mam psikać. Powie ktoś?

Do roślin dokupiłam Kryptokoryne Jachnelii i drugą roślinę , ale nie wiem jak się nazywa. Wygląda jak wysoka cienka trawa