Skocz do zawartości

Nowe w planach... tylko nie wiem jak i co!?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć nowe akwarium 25L tak zwane nano(chyba) tylko nie wiem od czego zacząć bo pytań mam wiele-

 

1- jakie podłoże, substrat jakiś i czy tylko jeden? jeżeli już to jakiej firmy?

2-jakie roślinki, chodzi mi o mech i jakieś nie za wysokie i w jakich ilościach kupić?

3-Jaki filtr myślę o kaskadzie tylko jakiej?

4-czy Co2 będzie nie zbędne? Jeżeli będzie, będą substraty i oczywiście nawozy?

5-jednego bojownika bym planował i krewetki, ale jakie?

6-jakie akwarium, w planach takie 45cm-25cm-25cm, ale może macie lepsze pomysły?

7-ogólnie porady dla początkującego w tej dziedzinie

 

Jeżeli temat był, z góry przepraszam... Wszelkie info bardzo pomocne!!!

 

nemo130: Przenoszę, dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

:arrow: JBL AquaBasis Plus,

:arrow: JBL Manado

Ilość wg. zaleceń producenta.

 

2.

:arrow: Hemianthus Callitrichoides

:arrow: Mech Flame

:arrow: Aponogeton Madagascariensis

:arrow: Alternanthera Colorata

:arrow: Echinodorus Latifolius

 

3.

:arrow: Aqua Clear 20

 

4.

Moim zdaniem CO2 by się przydało.

:arrow:http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-kompletne-nano/zestaw-blau-nano-p-9007.html

 

5.

Ja bym proponował same krewetki:

:arrow: Fire Red

:arrow: Yellow

:arrow: Crystal Red

 

6.

:arrow: Jeśli planujesz coś poza krewetkami większy zbiornik byłby lepszy.

 

7.

:arrow: Kup podstawowe elementy, czyli :grzałkę z termostatem, termometr.

:arrow: Co do nawozów polecam sole.

:arrow: Przydałaby Ci się walizeczka z testami, najlepiej JBL lub Tetra, może być też Sera i tańszy - Zoolek.

:arrow: Pamiętaj o regularnych podmiankach wody!

 

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

:arrow: Tak jak kolega wyżej według mnie to najlepsze podłoża i ładnie wyglądają lub JBL Florapol.

2.

Cryptocoryna (różne odmiany)

Microsorum

Sagittaria

Mech (jawajski najmniej wymagający lub falame)

Hygrophila Thailand (na tył)

Nurzaniec (też na tył

3.

Aquael fan mini (osobiście go miałem i się dobrze spisywał)

4.

Jeśli bojownik to bez kreweci bo może mu się bez partnerek nudzić i polować będzie na krewetki

Lub jeśli koniecznie chcesz krewetki to najprostsze w hodowli są RC (red cherry) wtedy już byś mógł mieć bojka bo mnożą się na potenge.

6.

Ja na pierwszy zbiornik bym kupił akwarium proste 60x30x30 i tam dał harem bojownika a pokrywę zrobił ze spienionego pcv.

7.

Podmianki wody 20% co tydzień pamiętaj nigdy nie zmieniaj całej wody, zanim wpuścisz życie to akwarium musi dojrzeć czyli kupujesz wszystko sadzisz rośliny i zajmujesz się tak akwarium jakby było w nim życie czyli chodzi filtr grzałka(z termostatem), oraz świeci się światło. Nawozy jeśli byś chciał dużo roślin to z serii JBL są fajne i nawet tanie jak na nawozy. Do filtra najlepsza by była deszczownica która porusza taflą wody i wtedy tkz "bąbelki" są zbędne. Nie dawaj żadnych sztucznych ozdób i roślin wszystko się przyczynia do zmiany parametrów wody i poczucia rybek (korzeń jak najbardziej wskazany) , jeśli chcesz mieć biotop pod bojownika to poczytaj o Czarnych Wodach Azji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Poczytaj na necie. Jest sporo takich substratów, np. amazonia II.

2. Koledzy się pospieszyli. Proponują od razu jakieś alternathery, ale dla nich trzeba dużo światła i CO2, więc nie wiem jakie będziesz mieć światło.

3. Tanim kubełkiem będzie HBL 301. Ale to jest taki średniak podobno, więc warto wyłożyć na trochę lepszy filtr. Może Aquael FZN 1 ? Cena dużo większa niż HBL 301, ale to sprawdzony filtr, dobrze się sprawuje. Aquael Fan mini to też dobry filtr.

4. Przy minimum 0,5 W/l trzeba będzie zrobić bimbrownię, albo nawozić w płynie CO2. Znów pytanie, jakie będziesz mieć oświetlenie.

5. Bojek ok, o ile nie będzie atakował krewet. Hmm, krewetki na początek może RC, lub babaluti ? Jeśli masz dość doświadczenia, to CR.

6. Proponowałbym kostke 30cm, lub 40x25x25. Kostka będzie miała o 2 l więcej, ale dla bojka wygodniejsze będzie 40x25x25 ;) Koledzy wyżej nie mówią do końca dobrze. Bojek może być w z krewetkami w 25l, miejsce jest, ale zależy od bojka, czy będzie je podjadał.

7. Ogólne porady ? To zależy co chcesz wiedzieć ;) Jeśli chodzi o aranż, to dla krewet sporo mchu i korzenie ;) Dużo kryjówek (lecz jeśli będziesz mieć w akwa mech i korzenie, to nie będzie problemu z kryjówkami), no i przydałoby się coś, żeby przykryć akwa. żeby temperatura z zewnątrz nie dochodziła do akwa, bo jeśli będzie zimna, to bojek może się przeziębić. Najlapiej pokrywa, lub szybka, na którą można położyć oświetlenie. I utrzymuj dobre parametry ;)

Pozdrawiam, jakby co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...