Skocz do zawartości

(63l)Pomóżcie z doborem gatunku


Flexior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 63l, a w nim:

8x neon innesa

3x otosek

Xx krewetki RC

1x pielęgniczka Borelli

Kolega zlikwidował akwarium i dał mi parke tych pielegnic, jedną zdechła po tygodniu i został samiec.

 

 

 

Chciałbym jeszcze dokupić jakiś inny, większy gatunek w liczbie 1-3 sztuk.

 

Myślałem o:

prętnik karłowaty

pielęgniczka ramireza

bojownik

pielęgniczka aggasiza

 

Miałem już kiedyś te 2 pierwsze gatunki i bardziej spodobały mi się ramirezy.

Co do bojowników to nie wiem jaki byłby jego stosunek do pozostałych mieszkańców.

 

A wy jaki gatunek byście mi doradzili?

Może znacie jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexior, dobrze mówisz, masz za mały zbiornik na gurami. Kakadu są terytorialne. Pomyśl o Pięlęgniczkach Ramireza lub o pielęgniczkach ramireza electric blue. Pomyśl jeszcze nad haremem bojownika. Tylko kakadu, ramireza jak i bojowniki mogą zjeść ci krewetki. Najbardziej polecam ci pielęgniczki ramireza lub pielęgniczki ramireza electric blue. Przy tych rybkach jest małe prawdopodobieństwo, że ci zjedzą krewetki. Ale zawsze jest... A i jeszcze jedno. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na jedną z tych rybek, które ci podałem, to musisz oddać tą jedną samotną borelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Agassiza. Ja mam w 70 litrach. Para dla samca to mało, harem za dużo na tą pojemność.

 

Poza tym, Borelli rosną tej samej wielkości co Agi, więc zostałbym przy nich i dokupił tą drugą.

 

Ja proponuję:

dokup samiczkę Borelli

dokup 3 otoski

ciesz się ładnym akwarium ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta Borelka nie podoba mi się :(

Dostałem od kolegi, bo nie miał co z nią zrobić, pewnie by wypuścił ją do jeziora.

Borelka będzie do oddania, albo komus chętnemu, albo do sklepu jak przyjmą.

Muszę dokupić 3 otoski i z 2 neonki.

 

Myślę, że kupię albo ramirezki, albo bojowniki, tylko, że bojowniki są trzymane w kubkach, a to nie ejst chyba dobre rozwiązanie.

A to, że zjadają krewetki to tylko małe, czy dorosłe też?? Dziś widziałem jak neonek zjadł małą krewetke.

 

I jeszcze jeśli chodzi o krewetki to myślę nad dokupieniem jeszcze jednego gatunku również łatwego w hodowli, ale to później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...