Skocz do zawartości

Dlaczego Paletki nie mogą być ze Skalarami?


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wyczytałem Skalary lubią lekko kwaśną wodę , natomiast Paletki nie tolerują takowej własnie wody.

Gdzie to wyczytaleś w przyjaciółce?:)

Ryby mogą żyć razem tyle że potrzeba bardzo dużej wiedzy na temat tych ryb. Porządnie odrobaczyć skalary i powinno być ok. POWINNO..

Po twojej wypowiedzi proponuję trzymać się jak najdalej od dysków.. Zainwestuj w skalary. I pamiętaj że to duże rybska które potrzebują dużego akwarium koło 200l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje akwa ma 330L, nie mam doswiadczenia w trzymaniu dyskowcow, wiem, ze sa bardzo delikatne, skalary sa wytrzymale i lubia inne parametry wody, poza tym sa bardziej agresywne i pewne siebie, paletki sa plochliwe i wrazliwe, przynajmniej mlode, sa piekne!!! ale chyba pozostane przy skalarach, przynajmniej poki nie zdobede wiekszego doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary żyją w tej samej rzece co dyski. Wymagają tej samej wody. Jednak przez wiele lat skalary były rozmnażane w różnych chodowlach i przez to przezwyczaiły się do twardej wody o odczynie alkalicznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich skalarach mowa? Pterophyllum Altum, czy Pterophyllum Scalare? Bo P. Altum, na 1000000% nie "przyzwyczai" się do warunków wodnych jakie dyktuje nam nasza kranówka.

Skalary są jedne. Altumy to nie skalary, tylko żaglowce, to samo te Leopolda.

 

Przede wszystkim tutaj palety, nie altumy są najbardziej wymagające względem utrzymania odpowiednich parametrów wody.

 

Wspólna hodowla jest możliwa, ale przez paleciaków zwykle odradzana, ze względu na choroby i pasożyty które mogą mieć skalary będąc bezobjawowymi nosicielami.

 

Na tym etapie doświadczenia, raczej chomik+ściółka, a nie skalary+palety. Nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...