Skocz do zawartości

Świetlówka 8W 4000K


cwik251
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że masz mało roślin w akwarium i po zapaleniu się światła szukają schronienia,strasznie mało światła jak na zbiornik 54l,ile sztuk rasbor masz w akwarium?

Opisz je dokładnie.

 

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) jak często w jakiej ilości?

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

Reszta obsady.

Zdjęcie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc akwarium zakładałem od nowa jakiś miesiąc temu ( przez ten czas woda dojrzewała bez ryb ).

Filtr chodzi całą dobę

Temp. wody 26 stopni

Roślinki sztuczne z wyjątkiem jednej żywej ale nie pamiętam nazwy.

Parametrów wody nie znam. Wierzyłem po prostu,że jak woda będzie dojrzewać miesiąc wszystko będzie ok.

Odmulam dno i zmieniam z 20 procent wody raz w tygodniu jednak jeszcze tego nie zrobiłem od kąd założyłem akwarium po raz drugi

8 razbor

7 neonów czerwonych.

Podłoże żwirek naturalny

Objawy: Kupiłem te rybki ze 3 dni temu. 2 dni pływały pięknie w ławicy. Wczoraj kiedy wróciłem do domu zauważyłem że rybki nie trzymają się w stadzie tylko każda jest sama albo po 2 sztuki blisko sb. Zdziwiło mnie to ale cóż, była już noc , zgasiłem świetlówkę i wbiłem na kompa przy zaświeconej lampce nocnej. Patrze a tu ryby pływają. Wstaje rano pływają normalnie. Karmię- jest ok. Włacząm świetlówkę ryby przestają pływać i zasiadają przy dnie ... Dziwne...

Wczesniej miałem problem z fleksibakteriozą ( dlatego zakładałem akwa od nowa)

 

Nawet teraz widzę że pływają a jak im włącze światło to przestają pływać... jakiś efekt Pawłowa czy co? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...