Skocz do zawartości

Planuje nowe akwarium - doradzie/zweryfikujcie proszę


Rekomendowane odpowiedzi

to od początku:

kupiliśmy "dla dzieci" 25L akwa...już zmądrzeliśmy i zmieniamy na 112L (max jaki nam wejdzie).

Sprzętowo wygladam tak:

112l (jeszcze nie dojechało) 80/35/40

filtr wew Aquaball 130

grzałka z termostatem

standardowa pokrywa ze swiatłem 2x18W (liczę się z koniecznością dołożenia takiego kitu: http://allegro.pl/atti-zestaw-t5-2x24w-55cm-z-aquastar-i-grolux-i2317868173.html

 

Moje ograniczenia:

bardzo ciepłe pomieszczenie (aktualnie w 25L bez grzania, bez bezpośredniego dostępu światła dziennego mam 28-29st)- akwa stoi na poddaszu. Od razu wspomnę ,że nie mam technicznej możliwości codziennego dosypywania lodu ,itp). Chłodzenie tylko przez otwarcie pokrywy, wietrzenie wieczorami

brak miejsca (i jak na razie chęci też) na CO2

nie mam ochoty na intensywnie mnożące się gatunki

 

Poczytałem forum i kilka książek i mam wrażenie( tu proszę o weryfikację mojego wniosku), że ze względu na specyficzne warunki temperaturowe ,mam ograniczony ruch jeżeli chodzi dobór biotopu.

Osobiście nie zależy mi na wiarygodnym odwzorowaniu któregoś ale ,żeby akwarium było "dziecięce"(kolorowe, zielone, z ciekawymi rybkami)

Mam aktualnie mętlik w głowie na co i w jakich ilościach (głównie jeżeli chodzi o rośliny) się zdecydować.

Poratujcie proszę jakąś myślą

 

PS: kranówkę mam bardzo twarda ( na testach paskowych KH poza górną skalą. Aby uzyskać odpowiednie PH, musiałem zmienić połowę wody na demineralizowaną)....ale to chyba nie ma znaczenia-wodę zrobi się taką jaka będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy_xx ja rybki traktuję jako dodatek ;) Nie znam się na obsadzie więc to co mogę doradzić, to żeby kompletować obsadę kierując się takimi oto kryteriami - Ryby zamieszkujące w warunkach naturalnych jeden kontynent , podobne wymagania jeśli chodzi o Ph i twardość wody , podobne wymagania co do temperatury i pokarmów no i oczywiście nie 17gatunków po jednej sztuce - czyli klasyczna zupka rybna ;) A dzieci.. cóż..dzieci należy uczyć i tłumaczyć że niektóre rybki ze sobą nie mogą mieszkać - tak jak w jednym basenie nie powinien pływać człowiek i krokodyl - bo jeden z tych gatunków czułby się nieswojo ...i nie sadzę żeby to był krokodyl :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz to racja. Dzieciaki świadome.

Na dzień dzisiejszy wychodzi, ze powinienem zrobić Tanganike( ew bogatsza w roślinki trochę). Na Malawie za mały baniak.coś jeszcze zostało?

 

Malawi tez można. 1+4 Saulosi lub Rdzawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:arrow: 5x Krewetek Amano (rozmnożą się szybko)

 

:o . Jakiś news??? Autor ma wodę słoną dla maluchów ? .

 

Hmm możesz sie zdecydować na roslinnne ( duzo pracy przy nim na początku ) , tanganika , malawi ( na 1+3 salousi starczy ) , BW .

Ja w ogólnym mam amano z glonojadami, neonami, pielęgniczkami, platką i kiryskiem. Bo właśnie widziałem jak na moich oczach krewecie zaatakowały i ubiły platkę. A kirysków 8 było, ale jakieś choróbsko przyniosłem ze sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:arrow: 5x Krewetek Amano (rozmnożą się szybko)

 

:o . Jakiś news??? Autor ma wodę słoną dla maluchów ? .

 

Hmm możesz sie zdecydować na roslinnne ( duzo pracy przy nim na początku ) , tanganika , malawi ( na 1+3 salousi starczy ) , BW .

Ja w ogólnym mam amano z glonojadami, neonami, pielęgniczkami, platką i kiryskiem. Bo właśnie widziałem jak na moich oczach krewecie zaatakowały i ubiły platkę. A kirysków 8 było, ale jakieś choróbsko przyniosłem ze sklepu...

Pisze o tym , że jest dużo zachodu , aby je rozmnożyć . A ty piszesz ni z gruszki ni sz pietruszki taie coś.

 

Szczrze to zacznij od łatwy gatunków roślin ( moczarka ,rogatek , zwartki , itp. ) ze standardowym światłem , a potem jak to opanujesz dołożysz światła i zaczniesz bawic sie w rośline. Obsada hmm , aby było kolorowo :

-20 neon innesa

-1+3 pielegniczka kakadu

-10 kirysków np. pand

-8 otosków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję parkę lub harem prętnika karłowatego. U mnie żyją calkowitej w zgodzie z gupikami, a napewno jak tylko coś małego pojawi się w akwarium to prętnik sobie z tym poradzi w mgnieniu oka. U mnie świetnie poradził sobie np z krewetkami red cherry... [RIP] :(

 

Gupików u mnie nie rusza, a jak będziesz miał szczęście to przy tej temperaturze może nawet prętnikom zachce się tarła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...