Jump to content

Czyżby nie za mało ?


Recommended Posts

Miałam 3 gupiki 2 samce i samicę... a teraz mam około 25 rybek i wszystkie samice są w ciąży ( 16 ) i lada dzień powinny rodzić tylko jak rano wstałam wszystkie były po ciąży a zobaczyłam 1 rybkę, wiem że małe chowają się w piasku i poczekałam parę dni ale nadal jest 1 :?

Link to comment
Share on other sites

Ale żeby w takich ilościach ?!

To nie jest nic dziwnego, rybki traktują swój narybek jak pokarm (coś o tym wiem ;) ), dlatego (jeżeli chcesz ochronić młode) powinnaś przenieś ciężarne rybki (ale, gdy mają już naprawdę duży brzuch, tuż przed porodem) do kotnika :) Kiedyś też się dziwiłam, że przez rok nie miałam młodych, później dopiero zorientowałam się dlaczego ;)

Link to comment
Share on other sites

Pytanie co zrobi z potomstwem z 16 (o ile dobrze przeczytałem /??/) samic!! Radzę się rozglądać za odbiorcami (ogłoszenie na forum, sklepy) dla rybek i już się ich pozbywać! Jak masz dużo roślin to będzie katastrofa jak tego nie powydajesz!

Link to comment
Share on other sites

Mi jak się gupiki lub mieczyki kociły w akwarium głównym zazwyczaj żadna nie przeżywała, zostały wszystkie zjedzone lub wciągnięte zostały przez filtr , teraz już mam inny więc to już z głowy ,...a teraz zazwyczaj odławiam mieczyki czy gupiki do kotnika , po okoceniu odławiam samice i daje z powrotem do głównego.

 

Michał84:Myślę że odpowiedź już uzyskałaś,zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...