Skocz do zawartości

RO a zmiana ph.


ArMasteR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli do baniaka wleję czyste RO to pod wypływem różnych czynników (piach,korzenie itp) ta woda zmieni swoje PH niewiele ale zmieni.I jak będe robił podmianki np 30% też czystym RO to wtedy nie będzie zbyt dużych skoków parametrów jak dla skalarów ?? :D (prawdopodobnie będzie to manacapuru )

I kolejne pytanie jeżeli będę lał czyste RO to nie będzie woda zbyt uboga dla tejże ryby ani dla roślin małowymagających , jakieś żabienicy ?Oczywiście będe brał wtedy pod uwagę nawozy w płynie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz lał czyste Ro to władujesz się na minę. Rób tak aby kh było w granicy 3. Jeżeli w akwarium mają być rośliny to przy niskim kh ph będzie leciało w dół w nocy. Wiele rzeczy obniża lub podnosi ph przy zdrowym kh. Bardzo łatwo stracić nad tym władzę i spowodować spadek do np 3-4 st ph.

Ps. Nawozy podnoszą twardości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie obaj piep...ć.

Te manacapuru.ew inne mają być z odłowu?

Jak nie to wystarczą podmianki z kranówy.

Czytać umiesz? Autor nie pyta o wymogi wody dla ryb tylko o to czy może używać tylko wody z RO do podmian.

Oj zielony nie popisałeś się:)

I proszę nie pisać że coś pieprzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze 100% RO (Black waters).

 

Jeżeli nasycasz wodę garbnikami (armatka torfowa), to możesz osiągnąć nawet ph 4 przy twardościach zerowych, a jeżeli w zbiorniku bedziesz miał dla przykładu 6ph to wiadome, że przy podmiance ryby dostaną szoku.

 

Ja daje torf/ szyszki olchy do pończochy, przy wylocie filtra, a woda podczas podmianek to czyste RO, nie nasycam niczym.

 

PS. Chcesz manacapuru F1? Mam dobraną parkę + 3 swobodne sztuki (Prawdopodobnie 1+2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...