Jump to content

Akwarium mocno wystające po za szafkę

KubaRozpruwacz
 Share

Recommended Posts

Witam!

Kupiłem szafkę pod akwarium 200 l. Niemniej jednakże po zastanowieniu, postanowiłem założyć zbiornik większy, bo o objętości 300 l. Będzie on jednakże wystawał po za szafkę, gdyż jest o 20 cm dłuższy i 10 cm szerszy. Czy jeżeli podłożę pod akwarium grubą deskę, nie będę ryzykował zalaniem domu ?

Wydaje mi się, że jeżeli deska będzie dopasowana i odpowiednio gruba żeby się nie uginać powinno być ok. Na deskę możesz położyć styropian bądź karimatę. Akwa po pewnym czasie się ułoży.

Deskę?Pod akwarium 300l.

Dobry żart :D

Jak chcesz mieć pewność podłóż blat kuchenny 30mm dopasowany na wymiar dna i najlepiej w kolorze tej samej lub podobnej okleiny.

Albo jeszcze inaczej jak chcesz się pobawić w stolarza i coś tam potrafisz zmajstrować.

Wymień cienki blat bo jest za pewne z płyty 18 lub 20 mm i zastąp go tym grubszym,dokręć go porządnie do pionowych ścian i będzie grało.

Szkło nie może wystawać poza blatem bo pęknie. Zrób tak jak pisali wyżej.

Zapomniałeś jednak o jednej ważnej rzeczy. Szafka była przeznaczona na akwarium które ileś tam ważyło. Jeżeli chcesz dać teoretycznie o ponad połowę cięższe akwarium warto przemyśleć czy konstrukcja to wytrzyma i ewentualnie ją wzmocnić...