Skocz do zawartości

dziwne tarlo skalarow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 3 skalary. 2 maja okolo 6 miesiecy i 1 jest troche starszy. Dzisiaj po powrocie z pracy zobaczylem na filtrze kupe ikry i 1 z 2 mlodszych- teraz juz wiem jest to samica nadal skladala ikre. Czarny mlodszy siedzial schowany w koncie.Zas starszy Plywal sobie i nic z tego nie robil jakby to go nie totyczylo samica na poczatku go nie przeganiala lecz kiedy podplywal i skubal ikre samica go atakowala. Niewiem czy ikra zostala zaplodniona czy nie i czy jest morzliwe ze mam 3 samice? Starszy skalar przed tarlem przebywal wiekszosc czasu z samica lecz po zgaszeniu swiatla role sie zmienaly. Czarny atakowal samice i ta chowala sie pod filter wewnatrzny. i wtedyczarny spedzal noc ze starszym skalarem. Niewiem jak tlumaczyc te zachowania? Samiec nie zaakceptowal samicy i czy jest tam samiec ?Starszy skalar nie jest agresywny wogule i robi co mu karza posostale.(DZIWAK) Akwarium 120l. obsada oprucz skalarow

-2 bocje

-3 kiryski spirzowe 2 samce 1 samica

-2 kiryski pstre-parka

-2 ramirezki- parka- parka

-3 zbrojniki niebieskie samiec i 2 samice

-4 miedziki obrzezowe 2 parki

Parametry wody

ph 7-7.5

kh 9-12

gh 10-12

amonia w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ostatnia parka też pływała cały czas razem. W okresie przed tarłem skalary przeganiają inne osobniki z miejsca które wybrały sobie na miejsce złożenia ikry. Podczas sładania jaj drugi pływał po akwarium a gdy już były złożone to perfidnie jej zjadł albo zjadła, bo myślę że miałem dwie samice.

Inaczej było z inną parką, wtedy samiec pilnował obszar gdy samica składała ikrę, lecz i tak długo nie były w stanie upilnowac,nie miały szans z kiryśnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...