Jump to content

Proszę o pomoc w założeniu akwarium 120l


Recommended Posts

Witam,

jestem posiadaczką akwarium o pojemności 120l. Dodatkowo posiadam filtr Aquale Turbo 350 oraz grzałkę - niestety nie jestem w stanie powiedzieć jaką. Chciałabym założyć akwarium, przeczytałam wiele postów na ten temat ale nie wiem czy wybór ryb i roślin będzie odpowiednia. Pierwsze moje pytanie dotyczy filtra... czy powyższy filtr wystarczy do takiego akwarium?

Jeśli chodzi o rybki to myślałam głównie o neonkach ale nie wiem jaka ilość będzie odpowiednia, 2-4 kiryski i 1 glonojad.

O roślinach nie wiem nic... nie mam pojęcia jakie wybrać itd ale chciałabym aby w moim akwarium było zielono ... tak jak tutaj http://forum.superakwarium.pl/kolorowo-bosman0-t47122.html.

Kolejne pytanie dotyczy podłoże... chciałabym dno wysypać czarnym bądź ciemno szarym żwirem. Myślałam o czymś takim:

http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-do-akwarium-szary-marmur-2mm-i2243951331.html#tabsAnchor lub

http://allegro.pl/czarny-grys-bazaltowy-bazalt-0-4-1-6mm-i2286906790.html jednak nie wiem czy to dobry wybór... Wiem że neonki nie lubią jasnego podłoża, dlatego też tło i dno będą ciemne.

Chciałam jeszcze uzyskać efekt bąbelków ale nie wiem czy to ma sens i co najlepiej wybrać.

Bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Może jakieś wskazówki dla siebie znajdziesz tu moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Podstawową sprawą na jaką chcę zwrócić Twoją uwagę przy zakładaniu akwarium roślinnego to zasobne podłoże i odpowiednie oświetlenie. Podstawowe wskazówki znajdziesz w podanym temacie. Szczegóły oczywiście trzeba będzie dopracować dla Twoich potrzeb. Filtracja - powinna mieć jak największe złoże filtracyjne - nie koniecznie ogromny przepływ.

Co do doboru roślin - należy zaplanować je biorąc pod uwagę ich docelowe rozmiary - bo niektóre bywają tak duże że jedna mogłaby z powodzeniem zająć Twój zbiornik . Przy relatywnie niewielkich zbiornikach proponowałbym roślinność raczej drobnolistną rozmieszczoną według planów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...